Ružomberská šestnástka ovládla jeseň

Ružomberská "šestnástka" ovládla jeseň

RedakciaŠport27.11.2022

Hoci mladších dorastencov U 16 MFK Ružomberok čaká ešte v stredu (30. novembra) dohrávaný duel 13. kola I. ligy v Dunajskej Strede, včera sa už definitívne stali jesenným majstrom, keď vyhrali v Košiciach 3:0. V odloženom zápase však pôjde aj o to, či prvú polovicu sezóny dotiahnu bez prehry a aký náskok budú mať na špici tabuľky. Momentálne majú bilanciu 11 víťazstiev a 2 remízy a o dva body viac než druhá Trnava. „V prvom polčase chalani hrali výborne a hneď prvé tri možnosti na skórovanie aj využili. Po prestávku si miernu prevahu vypracovali Košice, no len s jednou šancou,“ uviedol k stretnutiu, ktoré bolo „vybavené“ do 22. min., kouč lídra súťaže Miroslav Latiak.

Husársky kúsok sa včera podaril „sedemnástke“ spod Čebraťa. V Košiciach chalani v 70. min. prehrávali 0:3, no napokon si z východu odvážali bod (3:3). „Celý zápas sme diktovali tempo, chalani mali loptu na vlastných kopačkách, no už v 23. min. sa prehrávalo 0:2. V druhom polčase v rozpätí šiestich minút sme dokázali vyrovnať,“ vravel asistent trénera MFK Filip Sliačan. Aj U 17 čaká ešte v stredu posledný duel v Dunajskej Strede. Bez ohľadu na jeho výsledok bude družstvo zimovať na štvrtej pozícii.

Starší dorastenci Ružomberka nenadviazali na dve predchádzajúce excelentné vystúpenia (na Slovane 2:1 a doma s Dunajskou Stredou 5:1) a na vlastnej „umelke“ podľahli Košiciam 1:2, keď do prestávky bolo 0:2. „Prvý polčas sme nehrali dobre. V druhom družstvo zvýšilo aktivitu, strelilo kontaktný gól. Potom chlapci mali ešte celkom dobrú pasáž, no nedokázali sa v koncovke presadiť. V závere, keď sme sa viac otvorili, mohli hostia aj tretí raz skórovať,“ hodnotil domáci tréner Ondrej Vilner. Ružomberská „devätnástka“ je momentálne druhá, no ešte ju môže preskočiť štvrtá Žilina, ktorá získala o štyri body menej, ale má dva zápasy k dobru.

I. liga – starší dorastenci U 19: MFK Ružomberok - FC Košice 1:2 (0:2), Szijjártó, mladší dorastenci U 17: Košice - Ružomberok 3:3 (2:0), Petruška (z 11 m), Dvorský, Žáčok, U 16: Košice - Ružomberok 0:3 (0:3), Tittel, Bačík, Jevoš (z 11 m).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia