Ružomberská zjazdárska mladá zmena v Ždiari

Ružomberská zjazdárska mladá zmena v Ždiari

RedakciaŠport21.12.2021

Od včerajška sme v Ždiari, pričom ide o štvordňový tréningový blok,“ zvestoval nám do telefónu šéftréner Lyžiarskeho klubu Ružomberok Ján Grib. „V tamojšom Ski Centre sme už minulý týždeň absolvovali prvé sústredenie. Išlo o úvodné tréningy slalomu a obrovského slalomu a teraz v tom pokračujeme.“

Lanskú domácu zjazdársku sezónu koronavírus takmer celú vyautoval. Takisto zo súťažného kalendára zostal len zdrap. „Po letnej príprave sme raz boli na ľadovci Stubai. V pláne ešte boli dva výjazdy, no tie sa pre sprísnené pandemické opatrenia z rakúskej strany už neuskutočnili. Akurát ja som tam išiel na otočku po materiál, ktorý sme si nechali pre ďalšie sústredenie,“ pokračoval Grib, ktorého samozrejme veľmi potešilo, že lyžiarske destinácie na Slovensku dostali od vládnych autorít od 17. decembra zelenú. Veď minulá zima v podmienkach ružomberského klubu bola bez kabínkových lanoviek a vlekov skôr o skialpinizme a bez súťažných emócií.

Ďalšie oblúky v ústrety novej pretekárskej sezóne bude ružomberská mlaď pilovať podľa snehových podmienok a možností. Keď sa spustí lyžovačka na Málinom Brde, tak už chlapci a dievčatá sa presťahujú na domáci kopec. „Zostáva nám len veriť, že tak ako sa rozbehli tréningy, bude dovolené organizovať aj preteky. Prvé kolo Pohára žiakov Zväzu slovenského lyžovania je naplánované na 15. a 16. januára do Vrátnej. Druhé kolo bolo pridelené nášmu klubu, pričom na Málinom Brde by sa sa malo uskutočniť 5. a 6. februára. Budeme poriadať aj tradičný Ružomberský medvedík v predžiackych kategóriách,“ dodal Ján Grib, ktorý na súťažnú sezónu hotuje 15 – člennú partiu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia