Ružomberské B mužstvo čaká sedem prípravných duelov

Ružomberské B mužstvo čaká sedem prípravných duelov

RedakciaŠport16.1.2020

Tento týždeň je už v príprave na jarné „majstráky“ aj B tím MFK Ružomberok.

Zatiaľ trénujeme s menším počtom hráčov, do prípravy sme zaradili viacerých dorastencov. Všetko je ešte len surové, naša kabína bude kompletnejšia, keď sa vykryštalizuje káder A mužstvo,“ rozhovoril sa hlavný kouč druholigistu spod Čebraťa Ladislav Pecko.

Po jeseni ôsmy tím druhej najvyššej súťaže „zimu“ absolvuje výlučne v domácich podmienkach. „Nie je ani dôvod niekde chodiť, keďže na vlastnom štadióne máme kde trénovať a všetko, čo potrebujeme. Keď odcestuje prvé mužstvo do Turecka, aj doobeda sa uvoľní umelá tráva. Vzhľadom na to, že zimná príprava je pomerne dlhá, trvá až osem týždňov, do programu sme zaradili až sedem zápasových previerok. Od 25. januára, keď začíname s Bánovou, na každý víkend máme naplánované jedno stretnutie,“ pripojil Pecko.

Za povšimnutie stojí, že rezerva spod Čebraťa si zmeria sily aj s účastníkom druhej českej ligy FK Fotbal Třinec, ktorý v poslednej dobe býval súperom A tímu MFK Ružomberok v predsezónnych generálkach.

Šestnásťčlenný slovenský druholigový pelotón jarný diel odštartuje 7. marca 2020, MFK B o deň neskôr privíta lídra tabuľky MFK Dukla Banská Bystrica.

Program prípravných zápasov: 25. januára o 11:00 hod.: Ružomberok B – TJ Jednota Bánová, 1. februára 2020 o 11:00 hod.: Ružomberok B – MŠK Považská Bystrica, 8. februára o 13:00 hod.: Ružomberok B – FK Footbal Třinec, 13. februára o 18:30 hod.: Ružomberok B – FK Spišská Nová Ves, 15. februára o 10:00 hod.: Ružomberok B – ŠKM Liptovský Hrádok, 21. februára o 18:00 hod.: Ružomberok B – Fomat Martin, 28. februára o 18:30 hod.: Ružomberok B – TJ Tatran Oravské Veselé.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia