Ružomberské basketbalistky nastúpia na tretí semifinálový duel proti Šamorínu

Ružomberské basketbalistky nastúpia na tretí semifinálový duel proti Šamorínu

RedakciaŠport29.3.2019

Už zajtra (30. marca) môžu basketbalistky definitívne spečatiť svoj postup do extraligového finále. O 18:30 hod. vo svojej Koniarni odohrajú tretí semifinálový duel proti ŠBK Šamorín. Stav série, ktorá sa hrá na tri víťazstvá, je 2:0 pre zverenky trénera Juraja Suju.

V prvom vzájomnom zápase Ružomberčanky na domácej pôde rozobrali svojho súpera do skrutky (85:42), lenže v stredu v Šamoríne herne zaostali za svojimi možnosťami a duel ratovali až v jeho závere, aby napokon s odretými ušami vyhrali 73:66.

Samozrejme, že sme si druhý zápas dôkladne rozobrali,“ povedal pre náš portál Suja. „Neboli sme v ňom až tak ľahkovážni ako nerozumní v obrane. Nestačí byť iba agresívny a výbušný.“

Hoci pod šamorínskymi košmi bola Ruža príliš priškrtená a nedostatočne koncentrovaná, asi málokto pochybuje, že semifinálovú sériu nezavŕši v maximálne najkratšom termíne. „Je pravda, že Šamorín ma dve tváre, oveľa krajšiu doma, inú vonku, ale nemožno zabudnúť ani na naše stretnutie v základnej časti v Dolnom Kubíne (93:82), kde nás dosť potrápil. Nesľubujem nič, ale verím, že v sobotu spravíme posledný semifinálový krok,“ dodal kouč ružomberského družstva.

Potešiteľnou správou je, že na ihrisko sa vracia kľúčová hráčka MBK pivotka Eglé Šikšniuté. Takmer dvojmetrová Litovčanka naposledy nastúpila 26. januára proti Young Angels Košice (112:58), keď bola na palubovke necelých dvanásť minút. Odvtedy si liečila zranený chrbát a družstvu citeľne chýbala

Ružomberok v najvyššej slovenskej súťaži bojuje o svoje 23. finále. Doteraz jedenásťkrát získal titul a rovnaký počet má aj strieborných medailí.

V druhej semifinálovej dvojičke je medzi Piešťanskými Čajkami a Young Angels Košice nerozhodný stav 1:1, keď v stredu východniarky doma prekvapujúco vyhrali 54:52. Tretí duel sa zajtra o 18:00 hod. hrá v Piešťanoch.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia