Ružomberské basketbalistky otvoria domácu sezónu proti Spišskej Novej Vsi

Ružomberské basketbalistky otvoria domácu sezónu proti Spišskej Novej Vsi

RedakciaŠport27.8.2020

Sezóna 2020/2021 extraligy basketbalistiek sa začne 30. septembra. Družstvo MBK Ružomberok v úvodnom kole privíta ŠKBD Spišská Nová Ves, ktorý sa po šiestich sezónach vracia medzi ženskú podkošovú elitu.

Do súťaže sa prihlásilo sedem tímov, ale prezident Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Miloš Drgoň stále verí, že sa nájde aj ôsmy celok a bude párny počet účastníkov. Ešte nedávno sa vážne hovorilo o druhom družstve Young Angels Košice, ale táto možnosť padla.

Bolo by ideálne dostať sa na ´osmičku´, viem, že prezident SBA robí všetko preto, ale neviem, koho konkrétne má na mysli. Nemám ani žiadnu zákulisnú informáciu,“ uviedol pre náš portál výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

Ak pribudne ďalšie družstvo, vo vyžrebovaní bude zaradené na to miesto, ktoré v každom kole je zatiaľ voľné.

Prvá polovica základnej časti extraligy je naplánovaná do 4. novembra a odvety prídu na rad od 15. novembra do 9. januára 2021. Potom sa súťaž rozdelí na prvú štvorku a dolnú trojku. Play-off vyvrcholenie začne 20. marca 2021, pričom majstra by sme najskôr mohli spoznať 24. apríla 2021, alebo až 1. mája 2021.

Záverečný turnaj Slovenského pohára má termín 6. a 7. marca 2021. Nový Česko-Slovenský pohár za účasti štyroch našich a štyroch českých družstiev sa uskutoční 12. - 14. februára 2021.

Program 1. kola – 30. septembra: ŠBK Šamorín – ŠKP 08 Banská Bystrica, Young Angels Košice – BAM Poprad, MBK Ružomberok – ŠKBD Spišská Nová Ves. Voľno budú mať Piešťanské Čajky.

Ružomberské ženy tento víkend otvoria program zápasových previerok na Jersey Cupe 2020 v Brne. V sobotu o 14:30 si zmerajú sily s Chomutovom a v nedeľu o 11:00 hod. nastúpia proti domácemu KP Brno. V moravskej metropole sa Ruža prvý raz predstaví aj s tromi novými zahraničnými akvizíciami – Čiernohorkou Sofijou Živaljevičovou a Američankami Nicole Enabosiovou a Zadou Williamsovou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia