Ružomberské basketbalistky poznajú súperky v európskej pohárovej súťaži

Ružomberské basketbalistky poznajú súperky v európskej pohárovej súťaži

RedakciaŠport19.8.2021

Dnes v nemeckom Freisingu bola vyžrebovaná skupinová fáza Európskeho pohára basketbalistiek. Slovenský šampión MBK Ružomberok, ktorý bol zaradený do západnej konferencie, v J skupine sa stretne s francúzskym LDLC Asvel Feminin Lyon, španielskym Estudiantes Madrid a úspešným tímom z kvalifikačnej dvojice Panthers Liege (Bel. ) - Ulriken Eagles (Nór.) Liptáčky boli ťahané z druhého koša.

Keď sme sa bezprostredne po žrebovacom akte spýtali trénera Ruže Juraja Suju aké sú jeho pocity, reagoval jedným slovom: „Neutrálne“. Potom kouč nášho úradujúceho majstra prešiel k známym súperom. „Vedeli sme, že z prvého koša nám vytiahnu družstvo, ktoré má euroligovú kvalitu, takže tam si nenavyberáte. Akurát išlo o to, či to bude Lyon, Bourges, Schio, Valencia, alebo belgický majster Braine. Osobne sa teším na Lyon. Z tretieho koša máme Madrid, s čím som takisto spokojný. Za mojej ružomberskej éry sme ešte vo FIBA Cupe nedostali španielske družstvo. A teraz vycestujeme do Madridu. "

Suja priznal, že nedalo sa veľmi vyberať. "Tohtoročný Európsky pohár FIBA je historický. Ešte nikdy taký veľký záujem nebol. Prihlásilo sa cez 60 družstiev. Medzi nimi veľa tímov, ktoré už boli etablované v Eurolige."

Skupinová fáza druhej najvýznamnejšej klubovej kontinentálnej súťaže pod ženskými košmi odštartuje 14. októbra. Presné termíny jednotlivých zápasov budú známe 24. augusta po online mítingu zástupcov zaintresovaných klubov.

Druhý slovenský tím vo FIBA Cupe Piešťanské Čajky čaká kvalifikačný dvojzápas proti francúzskemu Basket Flammes Carolo.

J skupina: LDLC Asvel Feminin Lyon (Fr.), MBK Ružomberok (SR), Estudiantes Madrid (Šp.) a víťaz duelu Panthers Liege (Bel. ) - Ulriken Eagles (Nór.)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia