Ružomberské basketbalistky sa zajtra predstavia na tureckej palubovke

Ružomberské basketbalistky sa zajtra predstavia na tureckej palubovke

RedakciaŠport27.11.2019

Turecký Hatay Büyükşehir Belediye Antakya pod svojimi košmi bude v predposlednom kole D skupiny Európskeho pohára FIBA súperom basketbalistiek MBK Ružomberok. Slovenský majster dnes cestoval do „krajiny polmesiace“, kde ho zajtra (28. novembra) o 16:00 hod. čaká pohárový duel.

Hatay BB po troch víťazstvách, naposledy prehral v Krasnojarsku s Jenisejom 65:70 a tak mu v tabuľke patrí druhá priečky za stopercentným ruským tímom. V prvom vzájomnom stretnutí v Koniarni Ruža podľahla tureckému družstvu 65:85, keď do 26. min. (46:46), držala s favoritom krok, potom už ale stratila paru. Práve v tomto súboji sa nášmu pohárovému zástupcovi na začiatku druhej štvrtiny zranila jediná klasická rozohrávačka Radka Stašová a odvtedy družstvu chýba. Pozitívnou správou je, že už jej ľavú ruku „neskrášľuje“ dlaha.

„Na konci tretej „štvrtky“ sa nám hosťujúci kolektív začal bodovo vzďaľovať, odišiel nám doskok, tým Hatay mal strašne veľa druhých šancí, čo viac – menej rozhodlo,“ vrátila sa ešte k ružomberskému podvečeru z 23. októbra kapitánka Ružomberka Miroslava Mištinová. „Hoci stále máme v kolónke výhier nulu, motivácia nikomu nechýba. Aspoň v jednom zápase túžime uspieť. Sami dobre vieme, čo oproti ružomberskému stretnutiu s takýmto silným súperom musí byť lepšie,“ pripojila Mištinová.

„Ja sa na každý fibacupový zápas veľmi teším, bez ohľadu na súpera a jeho silu. Takéto ťažké konfrontácie nás posúvajú ďalej. Hatay sa opiera hlavne o silné individuality svojej základnej päťky. Dá sa však s ním hrať, presvedčili sme sa o tom doma prvý polčas, ktorý bol úplne ´egálový´. Predovšetkým si musíme postrážiť doskok,“ rozprávala ešte pred odletom Nikola Dudášová, posila MBK z tohto leta.

Michaela Fekete spolu s Mištinovou v prvom meraní síl mali proti Antakyi najpresnejšiu mušku, keď obe sa dostali na kótu šestnástich bodov. „Podľa mňa sme v ľahšej pozícii než na vlastnej palubovke. V Turecku nemáme čo stratiť, môžeme akurát prekvapiť. Za vyše mesiaca sa tiež družstvo posunuli výkonnostne niekde ďalej. Treba minimalizovať chyby a snažiť sa čo najdlhšie klásť favoritovi odpor. Kvality jeho základnej pätice sú známe. Tam je len recept tieto hráčky ubehať a unaviť,“ dala sa počuť 190 cm vysoká pivotka Ruže Fekete.

S družstvom odcestovala aj Lucia Kelčíková, ktorá v sobotu v extralige nastúpila proti Dubčeku Bratislava prvý raz po 8 – mesačnej pauze kvôli plastike kolenného krížneho väzu.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia