Ružomberské basketbalistky si zatrénovali v dejisku zápasu

Ružomberské basketbalistky si zatrénovali v dejisku zápasu

RedakciaŠport5.12.2018

Ružomberské basketbalistky dnes (5. decembra) o 18:00 hod. čaká v maďarskom Szekszárde zápas 5. kola H-skupiny Európskeho pohára FIBA proti tamojšiemu Atomerőmű KSC. V ńom by slovenský vicemajster chcel potvrdiť domáce víťazstvo 65:58 z 1. novembra.

Ružomberská výprava v utorok ráno o ôsmej hodine nasadla pred svojou Koniarňou do autobusu a poobede o pol štvrtej bola v dejisku dnešného dôležitého duelu. „Cesta bola fajn, mali sme prestávku na dobrý obed, na kávu a aj do Szekszárdu sme prišli s dostatočným predstihom, takže hráčky mohli si oddýchnuť pred večerným tréningom,“ zvestoval nám z Maďarska kouč Ruže Juraj Suja.

Večer od pol ôsmej si náš pohárový zástupca vyskúšal miestnu halu a nebola to len dáka rozcvička. „Absolvovali sme klasický predzápasový tréningy, tak ako, keď nás čaká súťažné stretnutie doma. Veru, dievčatá sa aj zapotili. Čo sa týka haly, ide o menší útulný stánok, s mäkkými košmi. Máme správy, že na zápasy Atomerőmű KSC chodí okolo 1000 – 1200 divákov a tým je hľadisko vlastne plné,“ pokračoval Suja.

Boli sme zvedaví aj na nejaké novinky o poslednom víťazovi Maďarského pohára. „Nevieme nič iné, keby dačo aj bolo, klub to von nepustí. Akurát oproti duelu v Ružomberku, už má súper k dispozícii austrálsku pivotku Abby Bishopovú. My z prvého vzájomného súboja máme dosť poznatkov o hre Szekszárdu,“ doplnil Suja.

Maďarský tím je momentálne v domácej lige tretí so šiestimi víťazstvami a dvomi prehrami - doma Šopronom 56:67 a v Zalaegerszgu 67:75.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia