Ružomberské basketbalistky vo FIBA Cupe proti SBŠ Ostrava

Ružomberské basketbalistky vo FIBA Cupe proti SBŠ Ostrava

Ján SvrčekŠport9.8.2023

Dnes (9. augusta) v Mníchove basketbalistky MBK Ružomberok spoznali svojho súpera v kvalifikácii o účasť v skupinovej fáze Európskeho pohára FIBA. Tretí tím uplynulého ročníka Niké extraligy sa dvakrát stretne s SBŠ Ostrava. Prvý duel sa odohrá 21. septembra na severe Moravy a odveta 28. septembra v ružomberskej Koniarni.

Z logistického hľadiska je to pre nás najpriateľnejší súper, keďže Ostrava je blízko. To je jediný známy fakt. Ťažké je teraz dačo predikovať. Niečo o kádri súpera vieme, no ešte akúkoľvek posilu môže klub podpísať. Ostrava má za sebou dobrú sezónu v českej lige, s dominantnými zahraničnými hráčkami. Ostatným družstvám bola nepríjemným súperom. Rovnaký trend možno predpokladať aj tento rok. Určite dievčatá čaká ťažký tím. Navyše, máme zmeny v družstve a tiež chceme forsírovať trochu iný basketbal ako vlani. Vzhľadom na to, nemusí, hneď od začiatku, všetko fungovať. Preto, človek musí byť veľmi opatrný v nejakých vyjadreniach,“ uviedol tréner podkošovej Ruže Juraj Suja. Liptovský kolektív ešte mohol dostať aj Antalya Basketbol (Tur.), či CS Universitatea Kluž (Rum.).

V prípade postupu sa Ružomberok predstaví v F skupine FIBA Cupu spolu SFP Olympiacos (Gréc.), Basketbol Kayseri (Tur.) a víťazom duelu TTT Riga (Lot.) a ACS Sepsi-SIC (Rum.).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia