Ružomberské béčko pod taktovkou L. Pecka sa pustilo do prípravného koláča

Ružomberské "béčko" pod taktovkou L. Pecka sa pustilo do prípravného koláča

RedakciaŠport26.6.2019

Dnes (26. júna) o pol piatej poobede odštartovala aj príprava B mužstva MFK Ružomberok na novú sezónu, ktorá bude mimoriadne náročná. Po triumfe v tretej lige čaká rezervu spod Čebraťa druhá najvyššia republiková súťaž.

Novým koučom „béčka“ sa stal Ladislav Pecko, bývalý československý a slovenský reprezentant, ktorý v sezóne 2008/ 2009 ako tréner priviedol Slovan Bratislava k titulu po desiatich rokoch. V rozbehnutom súťažnom ročníku 2015/2016 prišiel v septembri pod Čebrať, keď na lavičke „áčka“ vystriedal Ivana Galáda. Mužstvo vo Fortuna lige z dolných priečok vytiahol na 6. miesto a potom tri roky zastával funkciu športového riaditeľa mládeže MFK Ružomberok.

Po troch sezónach sa zase vraciam k trénerstvu, ktoré mi je najbližšie. Samozrejme, že sa na túto prácu teším,“ vyhlásil rodák z Krásna nad Kysucou, ktorý zajtra (27. júna) oslávi svoje abrahámoviny. „Základom tohto kádra sú hráči, ktorí si vybojovali postup a lanskí dorastenci. Do tréningového procesu sa zapojili tiež kmeňoví hráči Ružomberka, čo boli na hosťovaniach,“ vravel Pecko, ktorý dobre vie, že aká vážna súťaž jeho mančaft čaká. „Bude to veľmi zaujímavé. Našou úlohou popri výsledkoch je tak pripraviť chlapcov, aby sa ich časom čo najviac posunulo do prvoligového A mužstva,“ pripojil Pecko, ktorého asistentom sa stal Peter Struhár, doteraz kormidelník ružomberskej „štrnástky“.

Na tréningu sme videli aj Dominika Kuncu, ktorý bol na hosťovaní v Znojme, Mária Almaského, naposledy na šamorínskej adrese, Matúša Otrubu z Dolného Kubína, Adriána Omastu a Milana Eliáša, chalanov, ktorí sa vrátili z hosťovania v Liptovskej Štiavnici, či skúšajúceho mladíka Martina Petra z Trenčína. S B tímom zarezávali tiež „áčkári“, ktorí z rôznych dôvodov (zdravotné problémy, či dobiehanie kondičných restov) nevycestovali na sústredenie do Poľska - Tomáša Bobčeka, Petra Ďungela i Lukáša Ondreka.

Celá príprava bude prebiehať v domácich podmienkach. V pláne máme tri prípravné stretnutia, 6. júla s Novým Targom v Likavke, 10. júla s juniorkou Sparty Praha v Bešeňovej a 14. júla v Spišskej Novej Vsi. Prvý ´majstrák´ čaká chlapcov 20. júla, keď hráme v Liptovskom Mikuláši,“ informoval nás vedúci mužstva Ľubomír Repa.

Boli na prvom tréningu: Stanislav Ducár, Marek Machaj, Miroslav Almaský, Juraj Vrlík, Jozef Rapoš, Dušan Kardoš, Tadeáš Ťapaj, Timotej Múdry, Rastislav Švec, Adam Klačko, Mário Almaský, Milan Eliáš, Adam Vavro, Adrián Omasta, Adam Spišák, Martin Petro, Michal Dopater, Lukáš Ondrek, Peter Ďungel, Patrik Svetlošák, Dominik Kunca, Matúš Otruba a Tomáš Bobček.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia