Ružomberské béčko sa zastreľuje pred jarou

Ružomberské "béčko" sa zastreľuje pred jarou

RedakciaŠport16.2.2020

V zaujímavej zostave, aj s chlapcami z aktuálnej jarnej súpisky „áčka“ - s Jonecom, Máriom Almaským, Dopaterom a Brenkusom, nastúpila v sobotu rezerva MFK Ružomberok na ďalší prípravný duel proti Liptovskému Hrádku. Po celkom pohľadom výkone domáci druholigista zdolal účastník III. ligy 5:1.

Chlapci potvrdili, že väčšia kvalita je na našej strane. Stačí, keď príde pár hráčov z prvého mužstva a hneď to vidno, oni sú rozdieloví. Bolo to slušné, ale treba byť ešte priamočiarejší a rýchlejší. Takisto plná koncentrácia je nevyhnutná od prvej do poslednej minúty,“ hodnotil kouč ružomberského „béčka, ktorému po jesennej časti patrí ôsma priečka v druholigovom pelotóne, Ladislav Pecko.

Hrádočania veľmi druhú zmenu spod Čebraťa nepreverili, ale domáci chlapci si schuti zahrali. „Aj takéto zápasy sú potrebné, padnú viaceré góly a tým chalani sa dostanú do pohody,“ vravel Pecko.

Dva dni predtým MFK Ružomberok B vyhral nad ďalším súperom so statusom treťoligista nad Spišskou Novou Vsou 3:0. „To bol o niečo ťažší zápas a zdatnejší súper,“ podotkol Pecko.

MFK Ružomberok B – ŠKM Liptovský Hrádok 5:1 (3:0)

Góly: 15. Brenkus, 35. Mário Almaský, 45. Švec, 75. Dopater, 85. Ondrek (z 11 m) - 82. Fílek.

MFK B: Kohár (46. Čillík) - Ondrek, Hoti (64. Kardoš), Jonec, Huba - Mário Almaský, J. Kudlička, Švec, R. Kružliak (46. Dauda) - Dopater – Brenkus.

MFK Ružomberok B - FK Noves Spišská Nová Ves 3:0 (1:0)

Góly: 3. R. Kružliak, 63. Švec, 80. Huba.

Zostávajúci program prípravných stretnutí - 21. februára: Ružomberok B – Martin, 28. februára: Ružomberok B – Oravské Veselé.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia