Ružomberské béčko vyšlo naprázdno v Bardejove

Ružomberské "béčko" vyšlo naprázdno v Bardejove

RedakciaŠport31.8.2019

V 7. kole II. futbalovej ligy „béčko“ MFK Ružomberok prehralo v Bardejove 0:2 a jeho tréner Ladislav Pecko prvý raz v aktuálnej sezóne nezakrýval obrovské rozčarovanie. „Áno, veľmi som sklamaný. Z hry, z prístupu chlapcov k zápasu a hlavne z futbalových vecí. Nebolo tam nič, čo robíme na tréningoch,“ konštatoval tréner mladej ružomberskej zmeny.

Bardejov, ktorý mal na svojom konte iba jedno víťazstvo a dve remízy, keď na mužstvo spod Čebraťa strácal sedem bodov, otvoril skóre v 38. min. Leškom a v 67. min. si tri body poistil Berežným. Hoci nebol lepším tímom, skôr naopak, pohodlne dokráčal k trom bodom.

Stretnutie, ktoré sme mali pod kontrolou, si chalani sami prehrali svojou ľahkovážnosťou a neadekvátnym prístupom. Takéhoto priateľného súpera sme ešte nemali. Ak títo mladíci nebudú robiť, čo majú, nemôžu zvládnuť ani takýto zápas. Už si azda mysleli, že môžu vyskakovať a tak to dopadlo,“ právom sa čertil Pecko.

Dlho však nič nenaznačovalo, že hostia budú cestovať z kúpeľného mesta z prázdnymi rukami. „Celý prvý polčas sme mali prevahu, domácich sme k našej bráne ani nepúšťali, lenže potom mužstvo prestalo behať, začalo vymýšľať, strácať ľahké lopty a predovšetkým neboli sme agresívni. Po zbytočnej straty lopty prišiel brejk súpera a jeho vedenie,“ pokračoval Pecko.

Na druhú polku Ružomberok vybehol s dvomi zmenami v zostave. Neskôr prišla i tretia rošáda, lenže bez vytúženého efektu. „Prestriedali sme, no nič sa nezmenilo. Naši hráči hráči tentoraz hlavami boli asi dakde inde. Mali tendenciu si čo – to uľahčiť a to je zlé. Preto sme aj prehrali,“ uzavrel Ladislav Pecko.

Po fantastickom záťahu v Petržalke (3:1) a domácej výhre nad Trebišovom (2:1), dostala ružomberská druhá zmena nepríjemnú facku. Ak sa z nej poučí, môže byť aj prospešná.

Partizán Bardejov – MFK Ružomberok B 2:0 (1:0)

Góly: 38. Leško, 67. Berežný. Žlté karty: 49. Maník, 84. Kica – 59. Holub, 80. Mrva. Rozhodoval: Kačenga – 627 divákov.

MFK B: J. Červeň – V. Jedinák, Mrva, Holub, Filinský, Kmeť (71. Mir. Almaský), Múdry, Kudlička, Mário Almaský (46. T. Bobček), Dopater, R. Kružliak (46. Hašek).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia