Ružomberské čakanie na ďalšie víťazstvo pokračuje

Ružomberské čakanie na ďalšie víťazstvo pokračuje

RedakciaŠport30.10.2022

Stále platí, že ružomberskí futbalisti naposledy sa z trojbodového zisku tešili 7. októbra, keď vyhrali v Podbrezovej 2:0. Včera v Trenčíne si zverenci trénera Petra Struhára zaknihovali (po domácich dueloch s Liptovským Mikulášom a Banskou Bystricou) tretí „egál“ v rade.

Stretnutie sme veľmi dobre otvorili, aktívne, s vysokým napádaním. Z tohto nášho spôsobu boja pramenila aj červená karta domáceho hráča. Trenčania potom s deviatimi mužmi v poli sa trochu stiahli a smerom dopredu skúšali rýchle protiútoky, ktoré im celkom vychádzali. Škoda, že do prestávky sme nepremenili nejaké príležitosti. Myslím si, že keby padol jeden gól, zápas by sme zlomili a azda vyhrali i vyšším rozdielom. Pred druhým polčasom sme si povedali, že našu hru treba zrýchliť. No zároveň byť trpezliví. Prišli aj ďalšie šance, no takisto zostali nevyužité,“ hodnotil bezgólový duel 16. kola Fortuna ligy ofenzívny ružomberský stredopoliar Štefan Gerec.

Asi každý z priaznivcov Ruže viac čakal od vyše 80 – minútovej presilovky o jedného muža, možno i zovretie domácej družiny. „Niekedy mužstvu pomôže vylúčenie v tíme súpera, ale nie vždy. Trenčania sa potom zomkli, dobre bránili,“ vravel ďalej Gerec.

Za posledných 270 minút Ružomberok len dvakrát skóroval, a tak z možných deviatich bodov si do tabuľky pripísal "púhé" tri. Určite je to ďaleko od spokojnosti. „Áno, v posledných kolách sme sa nedokázali gólovo presadiť. Keď prídu nejaké šance a ich nevyužijete, mužstvo trochu aj znervóznie. Azda by stačil aj nejaký šťastný gól, ktorý by nás nakopol,“ pripojil Gerec.

Do konca jesenného programu MFK ešte odohrá tri stretnutia, najbližšie (5. novembra) doma proti Zlatým Moravciam, potom (13. novembra) na Slovane a na záver (17. novembra) mužstvo čaká dohrávaný zápas 11. kola v Dunajskej Strede.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia