Ružomberské decká konečne si užívali vodu

Ružomberské "decká" konečne si užívali vodu

RedakciaŠport6.4.2021

Okrem Tibora Tišťana, ktorý už mal za sebou šamorínsku „bublinu“ i s vydarenými štartmi, vyšperkovanými osobnými rekordmi na Veľkej cene Slovenska, ostatní členovia Plaveckého oddielu (PO) Ružomberok boli bez záberov vo vode od 15. októbra 2020. Pre deviatich z nich sa po vyše päťmesačnej pauze táto výluka na čas preťala. Desať mladých Ružomberčanov, vrátane Tišťana absolvovali desaťdňový kemp v Spišskej Novej Vsi, ktorý si chlapci a dievčatá naozaj užili.

Bolo to jednoducho ´vau´. Na ´deckách´ po veľkej prestávke bolo vidno, ohromnú chuť znovu robiť to, čo majú radi, čo ich baví. Všetky očakávania, ktoré som do tohto pobytu vkladal, sa naplnili. V tamojšej ´bubline´ boli spolu s nami aj plavci z iných slovenských klubov,“ rozhovoril sa tréner PO Ružomberok Marek Langšádl.

Vzhľadom na predchádzajúci vynútený „time out“, musel šéf sústredenia ušiť pre svojich zverencov rozumný plán. „Najprv sme sa zoznamovali s vodou, avšak všetci sa veľmi rýchlo do toho dostali. Strašne dlho tieto deti sa pripravovali iba na suchu. Teraz boli vo vode a zaradené boli tiež tréningy mimo bazéna – vonku, v telocvični a posilňovni. Bol to náročný kemp, celá partia ho však zvládla veľmi dobre. Snažil som sa našich pretekárov nezničiť, viac sme sa zameriavali na techniku, tiež dôraz bol kladený na zaťažovanie rovnomerne všetkých partií tela. Čo sa týka merania časov, išlo iba o informácie pre mňa, ´decká´ som s tým nezaťažoval. Samozrejme, nemohli byť výkonnostne tam, kde sa nachádzali pred piatimi mesiacmi.“

V metropole Spiša ružomberská plavecká mlaď už „makala“ vlani v lete. „Všetci tamojší areál dobre poznali. Akurát teraz ho nemohli vôbec opustiť. Aj na obedňajšiu prechádzku sme sa mohli vydať len v ´bubline´. Nikto však s tým nemal problém. Program bol pestrý, sústredenie nám strašne rýchlo ubehlo. Len škoda, že v započatom nemôžeme pokračovať. Nič iné nám nezostáva, iba čakať, že v tomto pandemickom tuneli sa objaví nejaké svetielko a zase sa otvoria plavárne a sezóna sa reštartuje,“ vravel ďalej Langšádl.

Pätica účastníkov vo štvrtok odchádza na kontrolné preteky do Šamorína, ktoré sú vypísané pre mladšie žiactvo, staršie žiactvo a nádeje. „Dôležité je, aby sa naši plavci stretli aj so svojimi rovesníkmi, kamarátmi. S tými, čo predtým, v bežnej, bezkoronovej sezóne bývali pravidelne v kontakte. Veď sú tam aj nejaké priateľstvá,“ dodal Marek Langšádl.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia