Ružomberské futbalisti s gurážou otvorili zimnú makačku

Ružomberské futbalisti s gurážou otvorili zimnú "makačku"

RedakciaŠport7.1.2022

Smelo možno povedať, že stabilita kádra by v aktuálnej sezóne mala byť jedným z pilierov MFK Ružomberok.

Na dnešnom zraze, ktorý odštartoval zimnú prípravu, chýbal akurát reprezentant Severného Macedónska Tichomír Kostadinov, ktorému sa 31. decembra 2021 naplnil ružomberský kontrakt (už je hráčom poľského Piatu Glivice) a trojica hráčov zo zdravotných dôvodov – Ján Maslo, Adam Brenkus a Jakub Rakyta. Do zimného tréningového koláča sa zahryzli tiež dve nové posily – na prestup prišiel najproduktívnejší futbalista druhej ligy Kristóf Domonkos z Komárna a hosťovať pod Čebraťom bude Slovanista Filip Lisý.

Pocity sú vynikajúce, som veľmi rád, že sa mi podarilo z Komárna prísť do Ružomberka. Zatiaľ ale nemám dáke veľké ciele, najprv sa chcem dostať do základnej jedenástky a potom sa uvidí. Rád by som mužstvu pomohol hlavne v ofenzíve. Našiel som tu veľmi sympatický kolektív,“ s nadšením rozprával 23 – ročný Domonkos. „Chcem urobiť všetko preto, aby som sa presadil a pomohol tímu,“ vyhlásil len 20 – ročný Lichý, ktorý už nazbieral fortunaligové štarty v belasom drese. „Netajím, ako každý futbalista, aj ja si želám, čo najviac hrávať. Prišla ponuka z Ružomberka a som len rád, že kluby sa dohodli a zrealizovalo sa moje hosťovanie. Ružomberok poznám ešte z detských futbalových čias, keď som proti svojim rovesníkom hrával v mládežníckych kategóriách. Navyše z domu, z Banskej Bystrice, to mám len na skok.“

Z vlastnej akadémie boli do prípravy zaradení Dominik Ťapaják, Matúš Krištof a Matúš Matej. Čo sa týka prípadných odchodov, aj v médiách zarezonoval záujem Baníka Ostrava o služby Alexandra Mojžiša, ten však stále má svoj „flek“ v kabíne. „Som rád, že prišla takáto ponuka, je to svojim spôsobom odmena za moju robotu. Kluby rokujú medzi sebou a uvidíme, ako to dopadne,“ podotkol Mojžiš, ktorý má za sobou životnú jeseň.

Realizačný tím pokračuje v kompletnej „starej“ zostave a na jeho členoch bolo vidno, že na svoju robotu sa tešia. „Jesenná časť bola naozaj krásna. Už sme sa, aj s kolegami nevedeli dočkať, kedy opäť rozbehneme tréningový proces. Verím, že sa dobre nachystáme na jarnú časť. Program zimy sme ladili ešte v priebehu jesene, chceli sme absolvovať herné sústredenie v zahraničí, v lepších klimatických podmienkach, na prírodných hracích plochách, čo sa aj stane, keď mužstvo vycestuje do Turecka. Tu odohráme tri veľmi kvalitné zápasy. Za to by som sa aj touto cestou chcel poďakovať vedeniu klubu,“ dal sa po príchode na štadión počuť momentálne tretieho tímu Fortuna ligy Peter Struhár.

Ružomberčania sa najprv budú pripravovať v domácich podmienkach a od 23. januára do 3. februára absolvujú herné sústredenie v tureckej Lare.

Program prípravných zápasov: 15. januára o 11. hod.: Ružomberok – MŠK Námestovo a o 14. hod.: Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica, 19. januára o 13. hod.: Ružomberok – Partizán Bardejov, 21. januára o 13. hod.: Ružomberok – TS Podbeskidzie Bielsko-Biala (Poľ.), 26. januára: Ružomberok – FK Radnicki Nis (Srb.), 29. januára: Ružomberok – FC Ballkani (Kosovo), 1. februára: Ružomberok – FK Dinamo Moskva (Rus), 5. februára o 15. hod.: Ružomberok – GKS Jastrzebie (Poľ.).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia