Ružomberské futbalistky budú dekorované bronzovými medailami

Ružomberské futbalistky budú dekorované bronzovými medailami

Ján SvrčekŠport28.5.2023

Nie tak dávno to vyzeralo na koniec ženského futbalu v Ružomberku, no napokon, doslova v hodine dvanástej, prežil. A včera „baby“, s predstihom, si vybojovali bronzové medaily!

Hoci do naplnenia programu skupiny o titul I. ligy zostávajú ešte dve kolá, pričom družstvo MFK Ružomberok odohrá len jeden zápas (v sobotu v Trnave), na prvých troch priečkach už k žiadnej zmene nemôže dôjsť. Vedie Myjava (68 bodov), pred Slovanom Bratislava (56), Ružomberkom (48). Štvrtá Trnava totiž na Ružu stráca sedem bodov.

Zverenky trénera Jaroslava Súkeníka majú za sebou úžasnú šnúru – päť stretnutí bez prehry, s bilanciou štyri víťazstvá – jedna remíza (2:2), a to so staronovým šampiónom a suverénnom súťažného ročníka 2022/2023 Spartakom Myjava.

Včera Ružomberčanky vyhrali v Banskej Bystrici 7:2, keď duel vybavili už do prestávky – 5:0. „Samozrejme, do Bystrice sa išlo s jediným cieľom, a to vyhrať. Prvý polčas si dievčatá užili, v 7. min. viedli už 2:0 a do prestávky ešte pridali tri góly. Na zápas prišiel kompletný tím, sedemnásť hráčok, takže plná bola aj lavička. Využil som všetkých päť striedaní, tak, aby aj náhradníčky dostali čo najviac priestoru. V druhej polke už trochu náš výkon upadol, vyskytli sa i drobné chyby, po ktorých padli góly, no bolo to aj zákonité. Napokon s prehľadom sa zápas zvládol. Celkove fajn výsledok. “ hodnotil očividne spokojný J. Súkeník.

Ružomberské „kočky“ pod Urpínom hrali dopoludnia. Keďže Trnava až poobede v Myjave, a preto sa netrpezlivo čakalo na výsledok z „kopaníc“. Tam však nedošlo k žiadnemu zázraku, favorit vyhral 5:1 a bronz Ruže bol vymaľovaný.

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 2:7 (0:5)

Góly: 5. a 73. Hrúziková, 7. Sirejová, 22. a 34. R. Žihlavníková, 28. Ťapajáková, 83. Líšková – 67. Havranová, 75. Mazuchová.

MFK: J. Králiková – V. Červeňová (57. Húsková), Krivačková, Harezníková, Adamčiaková, Ťapajáková (46. Tomčíková), Kovalikova, R. Žihlavníková (66. Líšková), Maslová, Sirejová (46. Bruníková), Hrúziková (73. Nagyová).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia