Ružomberské futbalistky excelovali, rozdávali aj individuálne ocenenia

Ružomberské futbalistky excelovali, rozdávali aj individuálne ocenenia

RedakciaŠport2.2.2019

Družstvo žiačok MFK Ružomberok-Ľubochňa sa stalo neoficiálnym slovenským šampiónom pod strechou.

Zverenkyne trénera Jozefa Kmeťa doslova rozprávkovým spôsobom ovládli dvojdňový finálový turnaj Halovej sezóny SFZ mládeže vo svojej vekovej kategórii v Púchove.

Kým v predchádzajúcich dvoch kolách sa dievčatá nevyhli aj nejakým zádrhelom, tak vo finiši, za účasti ôsmich najlepších republikových celkov, excelovali.

Naše mladé futbalistky najprv bez jediného zaváhania vyhrali základnú skupinu, v semifinále si poradili s Duklou Banská Bystrica (5:2) a svoje dielo zavŕšil finálovým triumfom nad Slovanom Bratislava – 4:0. Bronzové medaily získalo družstvo Nových Zámkov.

Áno, sú to super pocity,“ hovorí šťastný kouč víťaznej partie J. Kmeť. „Je zaujímavé, že v predchádzajúcich kolách sme neuspeli s Banskou Bystricou, naposledy dievčatá prehrali aj s Bardejovom, no teraz sme oba tímy zdolali. Hráčky plnili všetky taktické veci, na ktorých sme sa dohodli a bol z toho primát. Prvým mojim želaním bolo dostať sa zo skupiny do prvej štvorky. Potom som zistil, že si môžeme trúfnuť ešte aj naviac,“ doplnil tréner MFK, ktorý k rovnakému úspechu doviedol tím dievcat aj pred dvomi rokmi.

Ružomberčanka Tamara Jedináková bola vyhlásená ako najlepšia hráčka turnaja a prevzala si aj cenu (za osem gólov) ako najlepšia strelkyňa.

Ružomberské výsledky – v skupine: Partizán Bardejov BŠK – MFK 1:5, MFK – Spartak Myjava 6:1, MFK – FC Union Nové Zámky 2:1, semifinále: MFK - MFK Dukla Banská Bystrica 5:2, finále: MFK – ŠK Slovan Bratislava 4:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia