Ružomberské futbalistky naprázdno nevyšli ani proti lídrovi

Ružomberské futbalistky naprázdno nevyšli ani proti lídrovi

RedakciaŠport20.5.2023

Futbalistky MFK Ružomberok dnes vo svojom domovskom stánku v Ľubochni remizovali s obhajcom titulu a prvým tímom tabuľky Spartakom Myjava 2:2. Pre „kopaničiarky“, ktoré majú plus deväť bodov na druhý Slovan Bratislava, bol to len tretí zápas, v ktorom naplno nezabodovali. Vyhrali 21 zápasov, 2 remizovali a 1 prehrali.

Z dosiahnutého výsledku sa veľmi tešíme, hoci v závere stretnutia dievčatá nevyužili zo dve čisté šance. Veru, boli veľmi blízko, aby výsledok strhli na svoju stranu. Ale aj bod si s najlepším družstvom súťaže veľmi vážime,“ rozhovoril sa po náročnom dueli s favoritom domáci tréner Jaroslav Súkeník.

Liptáčky dvakrát viedli, no vždy prišla reakcia Spartaka. „Dievčatám vyšiel vstup do zápasu a v 16. min. otvorili skóre. Hostkám sa podarilo vyrovnať, no ešte do prestávky sme opäť výsledok preklopili na svoju stranu. Celá úvodná polovica bola fajn. Cez prestávku som však hráčky upozorňoval na vstup do druhého polčasu. Žiaľ, neustrážili sme najlepšiu strelkyňu súťaže, už 47 – gólovú Bogorovú, ktorá hlavou upravila stav na 2:2. Potom sme videli skôr medzi šestnástkový futbal. Celé družstvo však šliapalo až do konca a, ako som vravel, mohlo majstra aj zdolať. Sami ´kočky´ sa presvedčili, že aj s takýmto kvalitným tímom dokážu odohrať vyrovnanú partiu.“

Keďže štvrtá Trnava (41 bodov) doma podľahla Slovanu 2:3, tretí Ružomberok (45) je zase bližšie k bronzu. Súkeníkove „baby“ už čakajú len dva „majstráky“ (v Banskej Bystrici a v Trnave), pričom ich najväčší rival odohrá ešte tri stretnutia. Ak by však najbližšiu sobotu (27. mája) Ružomberčanky naplno zabodovali v Banskej Bystrici a Trnava vyšla naprázdno na Myjave, už by ich tretie miesto bolo spečatené.

MFK Ružomberok - Spartak Myjava 2:2 (2:1)

Góly: 16. Hrúziková, 36. Maslová - 27. a 53. Bogorová, 50 divákov.

Ružomberok: J. Králiková - Červeňová, Krivačková, Harezníková, Adamčiaková, Ťapajáková, Tomčíková (77. E. Králiková), R. Žihlavníková (77. Húsková), Maslová (90. Havalec), Sirejová (63. Líšková), Hrúziková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia