Ružomberské futbalistky rabovali v Bratislave u vicemajstra

Ružomberské futbalistky rabovali v Bratislave u vicemajstra

RedakciaŠport26.2.2023

Veru, husársky kúsok sa včera podaril futbalistkám MFK Ružomberok! Dievčatá, ktorým v tabuľke patrí piata priečka, v Bratislave, na Pasienkoch, vyhrali nad vicemajstrovským a momentálne druhým (za Myjavou) Slovanom 3:1. „Belasé“, ktoré pred týmto duelom mali skóre 75:9, si do tabuľky pripísali len druhú prehru.

Domáce hráčky sa v 32. min. ujali vedenia, no o päť minút na to prišla dôležitá ružomberská odpoveď. Tak sa skončil aj polčas, pričom v druhom už do výsledku prehovorila iba „babská“ Ruža.

Ja som prišiel o hlas a dievčatá hrali,“ konštatoval očividne šťastný tréner ružomberských žien Jaroslav Súkeník. „Čo sa týka postavenie v tabuľke, je určite tento výsledok nečakaný. Osobne som však dievčatám veril, lebo spravili kvalitnú prípravu. Vravel som, že ak našu ´zimu´ prenesú do zápasu, môžeme v Bratislave bodovať, čo sa napokon potvrdilo. Stretnutie prebiehalo v neskutočnom vetre. Komu vám fúkal do chrbta, tak mal obrovskú výhodu. Prvý polčas to bol Slovan. V tejto fáze sa dalo hrať len po zemi, nebolo možné vôbec loptu zdvihnúť. Nakopnutá zastávala vo vzduchu a padla dole.“

Hetrikom sa v hlavnom meste blysla len 17 – ročná Darina Hrúziková. „Prvý gól bol krásny pod brvno. Po rýchlej rozohrávke štandardnej situácie, naša hráčka vnikla až na kraj ´päťky´ a loptu zavesila popri hlave brankárky. Do vedenia družstvo išlo, keď potiahlo akciu po čiare, nasledovala spätná prihrávka, ktorú Hrúziková doklepla do siete. Pri tretej presnej trefe, hráčka z prvej vystrelila k žrdi. Veru, klobúk dole. Nebol to však zápas iba o Darine, ale o celom kolektíve,“ doplnil J. Súkeník.

Ružomberské družstvo v 10 – členom pelotóne bojuje o hornú päťku. Tá mu momentálne patrí, avšak má rovnaký počet bodov ako šiesty AS Trenčín, pričom na štvrtú Duklu Banská Bystrica stráca dva „bodíky“. V zostávajúcich troch kolách základnej časti, „kočky“ čakajú družstvá, ktoré sú v tabuľke pod nimi. Najprv doma Žilina, potom vycestujú do Nových Zámkov a na záver privítajú GFC regionálna akadémia Topoľčany.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia