Ružomberské futbalistky sa dotiahli na bronzovú pozíciu

Ružomberské futbalistky sa dotiahli na bronzovú pozíciu

RedakciaŠport11.5.2023

Vo včerajšom dohrávanom stretnutí 4. kola nadstavbovej skupiny o titul I. ligy žien futbalistky MFK Ružomberok vyhrali nad Spartakom Trnava 3:2. Momentálne na čele hornej „päťky“ je suverénny obhajca titulu Spartak Myjava (61 bodov), pred Slovanom Bratislava (53), Trnavou (41) a Ružomberkom (41).

Na zápas sa nastupovalo s jediným cieľom, získať tri body, a tak sa dotiahnuť na tretiu Trnavu. Družstvo to dokázalo hlavne vďaka svojim morálnym s vôľovým vlastnostiam,“ vravel očividne spokojný Súkeník.

Na ihrisku Havrana Ľubochňa, to bola ohromná bitka, s dramatickou zápletkou. „Od začiatku až do konca išlo o veľký boj, s obrovským nasadením na oboch stranách. Bolo vidno, že sa hrá oveľa, stretnutie malo pravý náboj. Už v 5. min. sme prehrávali, škoda toho momentu. Lopta priamo z rohového kopu popri bližšej žrdi zaplachtila v sieti. ´Baby´ však veľmi dobre zareagovali na nešťastný moment. Ešte do prestávky dokázali výsledok otočiť – 2:1. Žiaľ, v 43. min. sme prišli o zranenú brankárku Eriku Zjarovú. Keďže náhrada na lavičke nebola, zaskočila hráčka z poľa Darina Hrúziková. S týmto hendikepom bolo sa treba popasovať celý druhý polčas. Ďalší priebeh zápasu bol pre naše dievčatá ešte náročnejší. V obrane museli dvojnásobne pracovať, aby sa súperky nedostávali do streleckých pozícií. Napriek tomu, že tento zámer klapal, po napálenej lopte do našej šestnástky a následnej trme – vrme, Trnava vyrovnala. Potom útok za útokom sa hrnul na našu bránu, no päť minút pred koncom Janka Maslová krížnou strelou rozhodla,“ zhodnotil mimoriadne ťažký súboj proti finalistovi Slovenského pohára kouč ženskej futbalovej Ruže.

Už v sobotu (13. mája) ružomberské „kočky“ nastúpia v Bratislave proti vicemajstrovskému Slovanu.

MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava 3:2 (2:1)

Góly: 16. R. Žihlavníková, 41. Krivačková, 85. Maslová - P. Mudráková, 56. Hanková, 80 divákov.

Ružomberok: Zjarová (46. Tomčíková) - Červeňová, Krivačková (81. Húsková), Harezníková, Adamčiaková, Ťapajáková, Líšková (66. Bruníková), R. Žihlavníková, Maslová (90. Nagyová), Kovalikova, Hrúziková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia