Ružomberské futbalistky v Bratislave viedli nad Slovanom 2:0 a prehrali 2:3

Ružomberské futbalistky v Bratislave viedli nad Slovanom 2:0 a prehrali 2:3

RedakciaŠport22.3.2022

Futbalistky MFK Ružomberok základnú časť I. ligy žien zavŕšili v Bratislave, na ružinovskej umelej tráve, kde lídrovi tabuľky Slovanu podľahli 2:3, keď tesne pred prvopolčasovým „gongom“ viedli 2:0, no potom inkasovali gól do šatne.

Slovanistky aj po nedeli majú v tabuľke iba jednu prehru a nulu v kolónke remíz. Veľa však nechýbalo, aby štvrtý tím ich aspoň čiastočne oskalpoval. „Naše družstvo nastúpilo celkom v slušnej zostave a dievčatá od začiatku k zápasu pristúpili maximálne zodpovedne. Už predtým na vlastnej koži zistili, že nie je dôvod, aby sa báli ktoréhokoľvek súpera. Veľmi nám pomohol rýchly a pekný gól v 7. min. po štandardnej situácii, ktorý hlavou zaznamenala Lucia Majstráková. Nuž a v 35. min. sme zvýšili na 2:0, po vydarenom priamom kope Frederiky Kovalikovej. Vzápätí nastal zlom, keď sme museli vystriedať pre svalové zranenie Janku Maslovú, ktorá potom družstvu citeľne chýbala. V poslednej minúte prvého polčasu prišla naša chyba a súperky znížili na 1:2. V druhej polke, tiež pre zranenie, opustila ihrisko Rebeka Žihlavníková. V ďalšej časti nás Slovan zatlačil, avšak nemal dáke väčšie šance a čo sa vyskytlo, pochytala brankárka Janka Králiková. Po druhej našej chybe Bratislavčanky vyrovnali a asi desať minút pred koncom sme si po štandardke dali vlastný gól. Napriek prehre, musím pochváliť všetky dievčatá. Bol to náš najlepší výkon v sezóne,“ zhodnotil stretnutie ružomberský tréner Ľuboš Žihlavník.

„Belasé“ asi takýto vzdor od nováčika súťaže nečakali. „Domáce hráčky boli dosť prekvapené. Osobne si myslím, že keby, a pomerne zavčasu, nedošlo k našim vynúteným striedaniam, asi by sme neprehrali,“ vravel ďalej Ľ. Žihlavník.

Ružomberské futbalistky v základnej časti I. ligy skončili na krásnom štvrtom mieste (za Slovanom, Myjavou a Žilinou). Už v sobotu dievčatá otvoria nadstavbu o 1. - 4. priečku v Myjave. „Žiaľ, máme dosť zranených hráčok. Dostanú tiež šancu mladšie hráčky. Teraz si už môžu všetky dievčatá v pokoji zahrať. Hlavnú úlohu sme v tejto sezóne splnili. To však neznamená, že nechceme v každom zápase naplno bodovať,“ dodal kouč ružomberských „báb“.

Čo sa týka domácich „majstrákov“ už sa ružomberské ženy z „umelky“ spod Čebraťa sťahujú na prírodný trávnik do Ľubochne.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 3:2 (1:2)

Góly MFK: 7. Mastráková, 35. Kovalikova.

MFK: J. Králiková - Červeňová, Krivačková, Konfálová (84. Bradiaková), Adamčiaková, Ťapajáková, Bruníková, Kovalikova, Mastráková, R. Žihlavníková (50. Mašurová), Maslová (35. E. Králiková).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia