Ružomberské futbalistky v príprave aj proti Sparte

Ružomberské futbalistky v príprave aj proti Sparte

Ján SvrčekŠport11.1.2024

V utorok (9. januára) rozbehli zimný tréningový blok aj ženy MFK Ružomberok. "Na úvodnom zraze sme sa stretli v hojnom počte. Dievčatá sa na prípravu tešia, takisto na zápasy. Pracujeme na ružomberskej na umelej tráve," uviedol tréner ružomberských futbalistiek Jaroslav Súkeník.

Budúci týždeň v stredu (17. januára) ženská Ruža odíde na krátky kemp do Prahy. "Na ceste sa stavíme v Brne, kde družstvo čaká prvý prípravný zápas. Druhý v sobotu odohráme v Prahe proti Sparte. Miestom nášho pobytu v Prahe bude areál Slávie v Edene," informoval nás J. Súkeník.

Do prvého "majstráku" kolektív z Liptova absolvuje päť zápasových previerok. "Všetky stretnutia máme naplánované mimo Slovenska. Vycestujeme aj do Poľska a Maďarska. Čakajú nás len ťažkí súperi, ktorí dievčatá dôkladne preveria. Je to úplne iný program ako pred rokom," vravel ďalej ženský kouč.

Ružomberku po jesennej časti v I. lige patrí druhá priečka len s dvojbodovým odstupom na úradujúceho majstra Spartak Trnava, pričom sedem bodov majú "kočky" k dobru na tretí Slovan Bratislava. Nie je však tajomstvom, že niektoré hráčky tak upútali svojimi výkonmi, že sa dostali do hľadáčika klubov spoza hraníc. Dievčatá dostávajú aj pozvánky na skúšky. "Samozrejme, mojim želaním je, aby káder zostal pokope. Či sa tak stane, uvidíme. Prípadným odchodom hráčok do lepších podmienok nezabránime," doložil Jaroslav Súkeník. Asi najviac je v kurze útočníčka Darina Hrúziková, reprezentantka do 19 rokov, ktorá sa už bola ukázať aj v talianskom Neapole.

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia