Ružomberské futbalistky viac než hodinu lídrovi brnkali na nervy

Ružomberské futbalistky viac než hodinu lídrovi brnkali na nervy

RedakciaŠport18.4.2023

V 2. kole I. ligy žien, nadstavbovej skupiny o titul, futbalistky MFK Ružomberok prehrali na ihrisku úradujúceho majstra a lídra tabuľky Spartakau Myjava 0:3. Len pre ilustráciu, „kopaničiarky“ sú na čele tabuľky s devätnástimi víťazstvami a jednou prehrou, pri famóznom skóre 130:13 (!). Ženskej Ruži momentálne v top päťke patrí štvrtá priečka, iba s dvojbodovým mankom na tretí Spartak Trnava.

Hrali sme na pôde najlepšieho družstva súťaže. Myjava aj nad druhým Slovanom dokázala vyhrať 5:0, Trnave nastrieľala ´osmičku´ a naposledy zdolala Banskú Bystricu 11:1. Je to družstvo, ktoré suverénne kráča za ďalším titulom,“ uviedol tréner ružomberských „kočiek“ Jaroslav Súkeník.

Domáce hráčky v 13. min. išli do vedenia, ale ešte v 64. min. svietil na tabuli len ten istý výsledok – 1:0. „Na súperkách bolo vidno, že sú nervózne, veď o takomto čase zápasy s inými družstvami mali jednoznačne vybavené. Neskrývam, do druhého inkasovaného gólu, stálo pri nás aj šťastie. Lenže za stavu 0:1, aj my sme mali tutovku, keď naša hráčka postupovala sama na bránku. Mohli sme to Spartaku skomplikovať,“ vravel ďalej J. Súkeník, ktorý napokon trojgólovú prehru od úradujúceho majstra, ktorý väčšinou svojich súperov valcuje, aj bral. „Dievčatá musím pochváliť za obetavosť a bojovnosť. Nezľakli sa vysokého favorita. Takýto zápas im určite veľa dal. Je to ďalšia cenná skúsenosť, pričom sami sa presvedčili, že aj s našim extra tímom sa dá hrať viac – menej vyrovnaná partia. Všetky tri góly strelila Anna Bogorová, pričom už skórovala štyridsaťkrát. Je to hráčka, ktorá svojou kvalitou prevyšuje našu ligu,“ doložil J. Súkeník.

Ružomberčanky sú stále vo vážnej hre o republikový bronz. Najbližšie, v sobotu (22. apríla), doma (o 10. hod.) privítajú Duklu Banská Bystrica.

Spartak Myjava - MFK Ružomberok 3:0 (1:0), 13., 64. a 80. Bogorová.

MFK: Zjarová - Červeňová, Krivačková, Harezníková, Adamčiaková, Kovalikova, Líšková (75. Ťapajáková), R. Žihlavníková (75. Húsková), Sirejová (64. Tomčíková), Maslová, Hrúziková (87. Krúpová).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia