Ružomberské kočky to na Slovan vedia

Ružomberské "kočky" to na Slovan vedia

RedakciaŠport27.3.2023

V I. futbalovej lige žien vicemajstrovský Slovan Bratislava, ktorý je aj momentálne druhý za obhajcom titulu Spartakom Myjava, má na svojom konte, okrem víťazstiev, dve prehry a dve remízy. Za povšimnutie stojím že dvakrát mu plný bodový zásah zmarili práve ružomberské futbalistky. Tie v základnej časti najprv doma podľahli „belasým“ 0:1, no potom zvíťazili pri Dunaji (3:1) a v sobotu, už v nadstavbovej skupine o titul, na svojej „umelke“ remizovali 1:1, čo je ďalší mimoriadne cenný výsledok.

Stále je to súper, ktorý nezakrýva ambície aj na zisk titulu, takže ´bodík´ berieme všetkými desiatimi,“ vyhlásil tréner ružomberských žien Jaroslav Súkeník, po stretnutí 1. kola nadstavby.

Prvý polčas sa skončil bez gólov, no po zmene strán, v 67. min. išli hostky do vedenia (0:1). O vyrovnanie sa v 81. min. postarala Valéria Krivačková. „Úvodná polovica bola vyrovnaná, ale do druhého polčasu lepšie vstúpil Slovan. Pätnásť-dvadsať minút mal navrch, no keď sa zdalo, že už môžeme dianie na ihrisku začať kontrolovať, prišiel nešťastný inkasovaný gól po strele spoza šestnástky, ktorá sa odrazila od našej hráčky a pred bránkou našla súperku. Po tejto ujme som veril dievčatám, že s výsledkom ešte niečo spravia, čo sa aj podarilo. ´Babám´ patrí poďakovanie, že sa nevzdali a až do konca šliapali na pokraji svojich síl, hoci niektoré už chytali kŕče. Veru klobúk dolu,“ hodnotil J. Súkeník.

Na čele hornej „päťky“ je Myjava (54 bodov), pred Slovanom (47), Trnavou (37), ktorá má o zápas menej, Ružomberkom (35) a Banskou Bystricou (30). „Tu už každý duel bude ťažký, keďže niet slabého súpera. To sme si však aj želali, aby sa dievčatá posúvali ďalej,“ pripojil Jaroslav Súkeník.

FK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0), Krivačková.

MFK: Zjarová - Červeňová, Krivačková, Harezníková, Adamčiaková, Kovalikova, Tomčíková (62. Havalec), R. Žihlavníková (86. Nagyová), Sirejová, Maslová (78. Húsková), Hrúziková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia