Ružomberské kočky vyfackali (na jej tráve) Duklu - 6:1

Ružomberské "kočky" vyfackali (na jej tráve) Duklu - 6:1

Ján SvrčekŠport9.9.2023

V 5. kole I. ligy žien futbalistky MFK Ružomberok vyhrali v Banskej Bystrici 6:1.

Za povšimnutie stojí, že oba celky pred dnešným vzájomným duelom mali navlas rovnakú bilanciu – 3 víťazstvá – 1 remízu – 0 prehier. Takže všetko nasvedčovalo, že môže ísť o zaujímavú a veľkú zápletku. Napokon, bolo všetko inak. Ruža po veľmi dobrom výkone si pri Hrone postavila strelnicu. „Dievčatá k stretnutiu pristúpili maximálne zodpovedne. Už v 6. min. sme viedli 2:0, čím sa naše družstvo dostalo do ´laufu´. Celý zápas sme mali pod kontrolou a ´baby´ si schuti nielen zahrali, no i zastrieľali. Celých deväťdesiat minút odjazdili, odmakali a odmenou bol krásny výsledok,“ hodnotil tréner hostiek Jaroslav Súkeník.

Dukla v predchádzajúcom kole vyhrala v Bratislave nad vicemajstrom Slovanom 2:1, takže vzbudzovala vážny rešpekt. „Vedeli sme, že súperky majú kvalitu. Svoj káder doplnili a zároveň futbalovo oživili niekoľkými skúsenejšími hráčkami. My sme sa však pozerali na seba. Dievčatá na ťažký zápas boli výborne nastavené. Napokon si ho aj maximálne užívali,“ doložil jednoznačne spokojný J. Súkeník.

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 1:6 (0:4)

Góly: 62. Veselová – 3., 6. a 20. Havalec, 37. Maslová, 47. Hrúziková, 57. Bruníková.

Ružomberok: J. Králiková - Červeňová, Krivačková, Harezníková, Ogureková (61. Nagyová), Ťapajáková (55. Sirejová), Kovalikova, Havalec, R. Žihlavníková (55. Bruníková), Maslová (61. Húsková), Hrúziková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia