Ružomberské kovy z piesku

Ružomberské "kovy" z piesku

Ján SvrčekŠport4.8.2023

Ružomberčan Adrián Petruf a Šimon Červenák, v uplynulej sezóne hráč majstrovského VKP Bratislava v halovom volejbale, sa v Prešove stali slovenskými šampiónmi v plážovom volejbale v kategórii do 22 rokov. Vo finále zdolali Žilinčanov Denisa Lapoša a Martina Bielka 2:0.

„Som rád, že sme turnaj doklepali do víťazného konca a splnili svoj cieľ. Nebolo to však vôbec jednoduché. Spolu s ´parťákom´ sme sa vrátili z európskeho šampionátu v Rumunsku a hneď sa zase cestovalo do Prešova. Svoje robila aj únava, nielen fyzická, no tiež psychická. Preto aj niektoré výsledky boli tesné. Proti obom bratom Janovcom Mariánovi a Jonášovi sme o víťazstvách rozhodli až v tajbrejkoch,“ vravel Petruf.

V semifinále víťazi narazili na Mariána Janovca (Beachvolleyball club Ružomberok) a Dominika Jančoka (ŠK Hamuliakovo). Táto dvojica potom v dueli o 3. miesto zdolala Jonáša Janovca (Beachvolleyball club Ružomberok) a Lukáša Vasička (Beachclub Prešov) 2:0. „Bol to veľmi kvalitný turnaj. Navyše v zápase o bronz aj bratovražedný boj. Nie je jednoduché hrať proti Jonášovi, navzájom sa veľmi dobre poznáme. Vieme o silných i slabších stránkach. Sme spokojní, veď potrápili sme aj víťazov,“ konštatoval M. Janovec.

Mladší zo súrodencov Jonáš, predtým, posledný júlový víkend, absolvoval so so svojim spoluhráčom záverečný turnaj mládežníckej série U 18 v Trenčíne s víťaznou cestou. „Už viackrát som hral proti ´bráchovi´, no stále je na ihrisku nejaká rivalita, ale i pokora. V stretnutí o bronz, musím priznať, súperi boli lepší. Neskomplikovali sme im cestu k medaily,“ uviedol Jonáš Janovec a doplnil: „Najbližšie, 8. a 9. augusta, nás čakajú majstrovstvá Slovenska v ´osemnástke´ a potom ´Európa´ v Španielsku.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia