Ružomberské stolné tenistky budú bojovať o republikové kovy

Ružomberské stolné tenistky budú bojovať o republikové kovy

RedakciaŠport5.4.2019

V sobotu (6. apríla) sa v ŠKST aréne na Starej Vajnorskej ceste v Bratislave uskutoční záverečný turnaj extraligy stolných tenistiek za účasti štyroch najlepších tímov po základnej časti.

O republikové medaily bude bojovať aj kolektív ŠKST Ružomberok, ktorý v dlhodobej časti extraligy skončil na 3. mieste. Jej víťazom sa s plným bodovým ziskom stala Viktória Trnava a druhá priečka patrila družstvu STO Valaliky.

O 14:00 hod si v semifinále zmeria sily Trnava so Stolnotenisovým centrom Bratislava a Ružomberok s Valalikmi. O 15:00 hod. sú na programe zápasy o titul a o 3. miesto.

Do Bratislavy cestujeme skromne a s pokorou. Určite nechceme sklamať klub ani seba. Ideme odviesť stopercent v prvom zápase proti Valalikám a potom sa uvidí. V tomto dueli sa všetko bude odvíjať od toho, ako zahrá ich jednotka Ema Labošová, sedmička republikového rebríčka žien. Ak sa naše dievčatá správne naladia a budú veriť v úspech, môže to dobre dopadnúť. Či je reálne historické ružomberské finále, sa uvidí až na turnaji,“ uviedol prezident a tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda. Pingpongová Ruža, keďže v tabuľke skončila za Valalikmi, na finále potrebuje v semifinále vyhrať, remíza do boja o titul posunie ich súperky.

Ružomberské stolné tenistky dvakrát za sebou získali bronzové medaily, ale aj s Nikoletou Puchovanovou, momentálne štvrtou hráčkou slovenského rebríčka, ktorá vlani po šiestich sezónach pod Čebraťom, prestúpila do moravského Hodonína. Vlani titul získala Dunajská Streda, tá teraz obsadila piatu priečku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia