Ružomberské stolné tenistky skončili tretie po základnej časti extraligy

Ružomberské stolné tenistky skončili tretie po základnej časti extraligy

RedakciaŠport17.3.2019

Už pred záverečným dvojkolom ženskej extraligy mali stolné tenistky ŠKST Ružomberok zabezpečenú definitívnu účasť na finálovom turnaji o majstra, ktorý sa uskutoční 6. apríla za stolmi víťaza základnej časti Viktórie Trnava. V sobotu išlo o to, či pingpongová Ruža do Final-Four vstúpi z tretej alebo štvrtej priečky.

V priamom dueli o 3. miesto Ružomberčanky nastúpili v Bratislave proti Stolnotenisovému centru. Remíza 5:5 dievčatám spod Čebraťa zabezpečila tretie miesto. Oba tímy nazbierali zhodne po 32 bodov (8 víťazstiev, 2 remízy, 2 prehry), takže rozhodovala bilancia zo vzájomných stretnutí. V prvom meraní síl za domácimi stolmi Liptáčky zdolali bratislavský kolektív 6:4.

Úloha je splnená, takže na záverečnom turnaji sa v semifinále vyhneme obhajcovi titulu Trnave a našim súperom budú v tabuľke druhé Valaliky. S bratislavským výsledkom však vôbec nie som spokojný, jednoznačne sme mali vyhrať, veď za domáci tím nastúpili dve len trinásťročné dievčatá. Preto deľba bodov je pre nás zahanbujúca. Dominika Wiltschková, roč. nar. 2006, vyhrala v poslednom dueli nad Monikou Marouskovou 3:2 a nad Natáliou Divinskou dokonca 3:0. Divinská vyšla naprázdno aj proti ďalšej žiačke Eliške Štullerovej. Veru, to by sa nemalo stávať. Naopak, pochvalu si zaslúži Dáša Šinkárová, ktorá stále ide naplno a ani raz nezaváhala,“ nezakrýval zmiešané pocity prezident a tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda.

V prvom sobotňajšom majstráku Ružomberčanky vyhrali podľa očakávania v Trnávke, ktorá je počas celej sezóny viac – menej fackovacím panákom, 7:0.

Na finálovom turnaji budú ružomberské stolné tenistky obhajovať bronzové medaily z minulého roka, keď vo svojom strede mali aj momentálne štvrtú hráčku republikového rebríčka Nikoletu Puchovanovú, ktorá v aktuálnej sezóne je pôsobí v Hodoníne. „Valaliky sú hrateľný súper, takže uvidíme,“ vyhlásil Jahoda. Ešte dodajme, že družstvo z východu Slovenska sa opiera o slovenskú sedmičku Emu Labošovú. Pri optimálnom výkone by si ale Šinkárová mohla aj na ňu trúfnuť.

Extraliga: TJ Trnávka Bratislava – ŠKST Ružomberok 0:7, Šinkárová, Divinská a Kováčová po 2, Šinkárová – Divinská, Stolnotenisové centrum Bratislava – Ružomberok 5:5, Šinkárová 3, Marousková 1, Šinkárová – Divinská.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia