Ružomberské stolné tenistky získali extraligový bronz

Ružomberské stolné tenistky získali extraligový bronz

RedakciaŠport7.4.2019

Stolným tenistkám ŠKST Ružomberok v sobotu štvrtý raz a tretíkrát v rade vešali na krk bronzové extraligové medaily. Pekný úspech celuloidovej loptičky spod Čebraťa, ale na druhej strane i smútok. Ešte nikdy ružomberské ženy neboli tak blízko k postupu do finále.

V bratislavskej stolnotenisovej aréne sa v semifinále stretli prvý so štvrtým tímom po základnej časti Viktória Trnava a Stolnotenisové centrum Bratislava a druhý s tretím STO Valaliky a ŠKST Ružomberok. Vyššie postaveným družstvám v konečnej tabuľke stačila na finálovú miestenku aj remíza.

Keďže oba duely sa skončili „egálom“ 5:5, ružomberské dievčatá napokon hrali „len“ o 3. miesto, kde až nečakane rozbili bratislavský celok 6:1. Titul putoval do Trnavy.

Veľmi ma mrzí remíza s Valalikmi, už to vyzeralo na naše víťazstvo 6:4. Za stavu 5:4 Monika Marousková viedla nad Janou Terezkovou 1:0 na sety a v druhom 7:0, no potom prišiel zlom,“ povedal prezident a tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda. „Ďaleko od dôležitého bodu sme neboli ani vo štvorhre, ktorá priniesla päťsetovú bitku. Žiaľ, tam dievčatá za stavu 6:5 pre nás v poslednom sete poškodil aj rozhodca.“

Ružomberčanky po prehre, ktorá veľmi bolela, zdvihli hlavy a v dueli o bronzové medaily nenechali nič na náhodu. „Bol to super výkon, išlo to ako po masle,“ komentoval výsledok 6:1 Jahoda.

Výsledky - semifinále: Ružomberok – Valaliky 5:5, Šinkárová a Divinská po 2, Marousková 1, o 3. miesto: Ružomberok – Stolnotenisové centrum Bratislava 6:1, Šinkárová a Marousková po 2, Divinská 1, Šinkárová – Divinská.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia