Ružomberské tenistky do extraligy vstúpili prehrou s Piešťanmi 1:4

Ružomberské tenistky do extraligy vstúpili prehrou s Piešťanmi 1:4

RedakciaŠport29.4.2019

V pondelok (29. apríla) bolo na programe úvodné kolo extraligy žien v tenise, ktorá sa hrá systémom play-off. Družstvo TK Ružomberok na svojich kurtoch podľahlo Kúpeľom Piešťany 1:4.

Jediný bod získala Silvia Chudá a o zaujímavú trojsetovú bitku sa hneď v úvode postarala Marta Husárová, keď svojej súperke zobrala prvý set – 7:6.

Myslel som si, že pôjde o schodnejšieho súpera, no musím priznať, nemali sme naň. Aj keby sa hralo ešte raz, nebola by šanca. ´Baby´ bojovali, nič Piešťanom nedali zadarmo, niektoré partie boli vyrovnanejšie, druhé zase jasnejšie pre súpera. Narazili sme na vyvážený a skúsenejší tím,“ hodnotil stretnutie na ružomberskej antuke nehrajúci kapitán domáceho kolektívu Jaroslav Taraj.

Keďže po „singloch“ bolo rozhodnuté, štvorhry, aj vzhľadom na stav dvorcoch (po nedeľňajšom daždi), sa po dohode kapitánov družstiev nehrali.

Ružomberské tenistky v roku 2017 postúpili medzi republikovú elitu a vlani sa v extraligu zachránili, keď v súboji o konečné 7. miesto dokázali zdolať dobrými hráčkami „nadupanú“ Žilinu 4:3.

V 2. kole, v pavúku o 5. - 8. miesto liptovský kolektív 1. mája narazí na Tenisovú akadémiu Prešov, ktorá v úvode podľahla v Trnave 0:7. „Čaká nás nevyspytateľný súper, Prešov disponuje veľmi širokou hráčskou základňou a môže si hráčky do A družstva vyberať. Vo svojom strede nemá síce hviezdy, ale kvalita mu nechýba. Ešte nevieme, kto bude mať výhodu domáceho prostredia,“ dodal Taraj.

TK Ružomberok – TK Kúpele Piešťany 1:4, Chudá. Sety: 3:8, hry: 35:60.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia