Ružomberské tenistky v extralige zdolali Prešov 4:3

Ružomberské tenistky v extralige zdolali Prešov 4:3

RedakciaŠport2.5.2019

Veru, na 1. mája mal nehrajúci kapitán ružomberských tenistiek Jaroslav Taraj veľký dôvod, hoci nie pod čerešňou, vybozkávať svoje „baby“. Tie v skupine o 5. - 8. miesto ženskej extraligy po veľkej bitke zdolali Tenisovú akadémiu Prešov 4:3 a tým si zabezpečili účasť v najvyššej súťaži aj v budúcej sezóne.

Obrovská úľava, zachránili sme sa, takže úloha je splnená,“ po dôležitom zápase dovtedy maximálne koncentrovaný Taraj, už uvoľnil svoje emócie. „Dievčatá fantasticky zabojovali, hrali výborne. Oproti prvému stretnutiu proti Piešťanom (1:4) sme urobili v zostave nejaké zmeny. Dobre sme družstvo poskladali, to bol azda kľúčový moment. Skvele zahrala naša posila z Čiech Hana Pektorová, famózna bola Daniela Hláčiková, nadštandartný výkon vytiahla Martina Husárová. Silvia Chudá síce trojsetovú bitku prehrala, ale robila čo mohla, odohrala mimoriadne dlhý a fyzický náročný duel. Aj za štvorhry si dievčatá zaslúžia pochvalu. Bol to veľký nervák, ale so šťastným koncom pre nás.“

Vo štvrtok (3. mája) ružomberské tenistky čaká posledné extraligové vystúpenie, zápas o celkové 5. miesto v Bratislave proti Slávii STU Bratislava. Tá v stredu vyhrala v Hlohovci 4:1. „Musíme si priznať, súper je v role favorita. Disponuje veľmi silným tímom, takže do Bratislavy nepocestujeme s veľkými očami. A keďže extraligu má už Ružomberok v suchu, chcem dať príležitosť aj ostatným dievčatá, aby si zahrali,“ dodal Jaroslav Taraj.

TK Ružomberok – TA Prešov 4:3

Body: Husárová, Hláčiková, Pektorová, Hláčiková – Pektorová. Sety: 10:8, hry: 77:71.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia