Ružomberské žabky najprv proti Chomutovu

Ružomberské "žabky" najprv proti Chomutovu

Ján SvrčekŠport25.1.2024

V poradí 3. ročník Federálneho pohára basketbalistiek, na ktorom sa stretnú po štyri tímy zo Slovenska a z Čiech, bude od zajtra do nedele (26. - 28. januára) hostiť piešťanská Diplomat aréna.

MBK Ružomberok si zajtra vo štvrťfinále, o 14:30 hod. zmeria sily s Levharticami Chomutov, ktorým momentálne v desaťčlennej najvyššej českej súťaži patrí piata priečka. V prípade víťazstva, kolektív z Liptova v sobotu (27. januára) o 19:30 hod. nastúpi proti úspešnejšiemu tímu z dvojice Žabiny Brno - ŠBK Šamorín. V nedeľu (28. januára) prídu na rad zápasy o konečné umiestnenie. Slovenských účastníkov turnaja Final-Eight "určila" tabuľka po 14. kole Niké extraligy. Takže sú to Piešťany, Ružomberok, Slávia Banská Bystrica a Šamorín. Spoza rieky Moravy sa, podľa vlastného pavúka, na spoločný turnaj kvalifikovali KP Brno, Chomutov, Sokol Hradec Králové a Žabiny Brno. Ako v predchádzajúcich ročníkoch, o štart neprejavil záujem najlepší český tím ZVZZ USK Praha.

Čo od tohto turnaja očakávate? - spýtali sme sa trénera ružomberského družstva Juraja Suju.

"Chceli by sme najbližší zápas zvládnuť lepšie, ako posledný v našej lige proti Slávii Banská Bystrica. To je základný cieľ. Od zajtrajšieho stretnutia sa pre nás bude odvíjať celý turnaj. Nastúpime proti kvalitnému družstvu ktoré si zaslúži rešpekt. Chomutov štartoval vo FIBA Cupe, kde odohral výborné, vyrovnané zápasy, s dobrými tímami. Bude to veľmi náročné, avšak vždy žije nejaká šanca na úspech. V prvom rade, chceme podať dobrý výkon a uvidíme, na čo to bude stačiť."

Celkove, čo by vám Česko-Slovenský pohár v aktuálnej sezóne mal dať?

"Sú to ďalšie kvalitné zápasy. Ak dievčatá zvládnu prvú prekážku, počas jedného víkendu odohrajú prakticky tri ´fibacupové´ stretnutia. To je neskutočná porcia, neskutočná nálož, maximálna intenzita a úžasná škola."

Aké video ste analyzovali mali pred dnešným večerným tréningom?

"Bola to príprava na Chomutov. Čiže hru zajtrajšieho súpera"

Čo bolo na programe tento týždeň, po poslednom extraligovom dueli proti Slávii Banská Bystrica?

"V pondelok sme si zase rozobrali video zo sobotňajšieho stretnutia, aby dievčatá videli, ako zle hrali, aké boli nedisciplinované pri fauloch, či niektorých situáciách pri obrannom doskoku. Prešli sme to viackrát, veď opakovanie, ako sa hovorí, je matka múdrosti. Určite lepšie je dačo vidieť, ako iba počuť. V ten deň ráno, bol ešte silový tréning. Od utorka do dnes už išlo o herné tréningy. V obrannom i v útočnom zameraní na zajtrajší zápas."

Ešte otázka na záver, čo s mizernou streleckou muškou z minulej soboty?

"Nič. Popravde, nemáme v družstve veľa rodených streleckých typov. S tu však hráčky, ktoré vedia trafiť. Všetky dievčatá majú dosť nastrieľané. Či už individuálne, alebo počas rôznych streleckých tréningov. Priznám sa, že tento týždeň som v streľbe trochu ubral, aby si ´baby´ aj oddýchli. Takže uvidíme."

Foto: facebook, Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia