Ružomberské ženy preskočili Slovan a stali sa vicemajsterkami

Ružomberské ženy preskočili Slovan a stali sa vicemajsterkami

Ján SvrčekŠport14.6.2024

Piata, tretia a teraz druhá priečka. Takto sa futbalistky MFK Ružomberok štverali hore v I. lige. Posledné dve medailové sezóny ukrojili pod taktovkou trénera Jaroslava Súkeníka.

Liptáčky sa stali vicemajsterkami republiky s 58 – bodovým ziskom (18 víťazstiev – 4 remízy – 4 prehry) a so skóre 72:34. Tretí titul v rade získal Spartak Myjava (65 bodov) a bronzový skončil Slovan Bratislava (51), keď si pohoršil o jednu priečku.

Vždy hovorím, že treba sa niekde posúvať a nepodliezať latku, ktorú si nastavíte. Naším prvým cieľom bola nadstavbová päťka a potom v nej dosiahnuť, čo najlepší výsledok. Keďže podarilo sa skončiť o jednu priečku vyššie, smelo môžem povedať, že s uplynulou sezónou som spokojný. Samozrejme, vyskytli sa i nejaké chybičky. Teší ma, že dievčatá strašne veľa obetovali pre tento úspech. Možno niektoré si až neskôr uvedomia, čo vlastne dosiahli,“ uviedol Súkeník.

Ružomberčanky dokonca raz vyšli so štítom aj zo súboja so staronovým republikovým šampiónom, ktorý dosiahol i famózne skóre 142:15. V nadstavbe doma Myjavu zdolali 3:2, no v poslednom kole na „kopaniciach“ vybuchli 0:6. „S každým môžete vyhrať i prehrať. Ani Spartak sa úplne nevyhol výkyvom, ale predovšetkým ťažil zo svojich skúseností a efektivity v koncovke. O tom sme sa presvedčili tiež v poslednom zápase. Ten na šance vyznel pre Myjavu 8:6, lenže jej hráčky šesťkrát skórovali a my ani raz,“ vravel ďalej kouč futbalovej Ruže.

Už dnes je istí, že v ďalšom súťažnom ročníku bude Ruži chýbať veľká opora, mládežnícka reprezentantka Darina Hrúziková, ktorá s dvadsiatimi štyrmi gólmi bola aj druhou najlepšou strelkyňou súťaže. „Hráčka odchádza do 1. FC Slovácko. Viktória Havalec by zase mala ísť do Sparty Praha. Vylúčené nie sú ani ďalšie odchody. Uvidíme, ako všetko skončí, no môže dôjsť aj k výraznejšej obmene kádra,“ dodal Jaroslav Súkeník.

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia