Ružomberskí chlapci sa stali vicemajstri Slovenska s malou loptičkou

Ružomberskí chlapci sa stali vicemajstri Slovenska s "malou loptičkou"

RedakciaŠport1.5.2023

Dnes strieborné medaily získali starší žiaci ŠKST Ružomberok na majstrovstvách Slovenska v stolnom tenise družstiev, ktoré sa konali v ich domácej herni na Žilinskej ceste.

Bol to celodenný maratón, o ktorý sa postaralo osem tímov. Ružomberská dvojica Jakub Holubčík a Marek Dvorník najprv suverénne prešla skupinovou fázou, keď si poradila s STC ŠKST Bratislava, Bošanmi a Popradom a potom v semifinále zdolala KST Raksit Nitra 3:1. Vo finále ružomberský tandem prehral s STK Lokomotíva Košice 2:3.

V boji o titul rozhodla štvorhra, v ktorej Košice boli lepšie, čo treba priznať. Obaja finalisti však nad ostatnými vyčnievali. Lenže aj status vicemajstra je krásny a vysoko si ho ceníme. V našom družstve sme mali najlepšieho hráča turnaja Jakuba Holubčíka, ktorý ani raz nenašiel premožiteľa. Hralo sa prakticky celý deň, veľa duelov totiž bolo vzácne vyrovnaných,“ zhodnotil pre náš portál hlavný rozhodca republikového šampionátu a čestný predseda ŠKST Ružomberok Marián Bystričan.

Semifinále: ŠKST Ružomberok – KST Raksit Nitra 3:1, Holubčík 2, Dvorník 1, STC ŠKST Bratislava – STK Lokomotíva Košice 1:3, finále: Ružomberok – Košice 2:3, Holubčík 2, o 3. miesto: Bratislava – Nitra 3:2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia