Ružomberskí dorastenci a ženy mali krásny koniec týždňa

Ružomberskí dorastenci a ženy mali krásny koniec týždňa

RedakciaŠport6.3.2023

Kým A mužstvu MFK Ružomberok uplynulý víkend nevyšiel, pričom do kariet mu nezahrali ani výsledky svojich (úspešných) rivalov a hornú šestku vo Fortuna lige, sympatický je pohľad na výsledky prvoligových dorasteneckých tímov spod Čebraťa a družstva žien v našej najvyššej súťaži.

Dorasty si zmerali sily so Zemplínom Michalovce a boli stopercentné, 9:0 na body. „Devätnástka“ na vlastnej „umelke“ vyhrala 2:0. „Vo vyrovnanom stretnutí sme boli nebezpečnejší, takisto chlapci mali viac šancí, takže víťazstvo možno označiť za zaslúžené,“ konštatoval kouč starších dorastencov Ondrej Vilner. V aktuálnej tabuľke jeho družine patri druhá priečka, o bod za Petržalkou.

„Sedemnástka“ MFK, ktorá je aj po 16. kole štvrtá, v Michalovciach dva razy prehrávala, no napokon si na cestu zabalila všetky body (3:2). „V 85. min. sa podarilo vyrovnať na 2:2 a tesne pred koncom, po pekných kombinácii dvoch striedajúcich hráčov, výsledok aj otočiť. Po skončení nastal výbuch veľkej eufórie,“ vravel tréner hostí Tadeáš Lacko.

Nuž a „šestnástka“ si naďalej drží nulu v kolónke prehier, keď na Zemplíne vyhrala 1:0. „Celé stretnutie sa nieslo v znamení dobýjania domácej brány. Zápas sa nám podarilo zlomiť na začiatku druhého polčasu,“ objasnil cestu k trom cenným bodom lodivod lídra súťaže Miroslav Latiak.

V „laufe“ sú ružomberské ženy. Po šokujúcom triumfe v Bratislave nad Slovanom (3:2), včera doma do skrutky rozobrali Žilinu – 5:0. „Dievčatá podali poctivý, zodpovedný výkon, čo pretavili do konečného výsledku. Hrali s chuťou a aj si zastrieľali,“ chválil "baby" lodivod Jaroslav Súkeník.

I. liga: starší dorastenci – U 19: MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0), Úradník, Matej, mladší dorastenci – U 17: Michalovce - Ružomberok 2:3 (2:1), Mikušiak, Smolka, Puzder, U 16: Michalovce - Ružomberok 0:1 (0:0), Bubelíny.

I. liga – ženy: MFK Ružomberok - MŠK Žilina 5:0 (2:0), Sirejová a Maslová po 2, Krivačková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia