Ružomberskí futbalisti cestujú do Zlatých Moraviec

Ružomberskí futbalisti cestujú do Zlatých Moraviec

RedakciaŠport19.8.2022

Zajtra v zápase 6. kola základnej časti Fortuna ligy štvrtý 9 – bodový Ružomberok sa (o 18. hod.) predstaví na ihrisku posledného, len dvojbodového ViOn –u Zlaté Moravce-Vráble.

Pohľad na aktuálnu tabuľku so zreteľom na sobotňajší duel môže byť trochu aj klamlivý. „V Zlatých Moravciach došlo v lete v veľkému pohybu v hráčskom kádri, takže chce to určitý čas, aby si chlapci sadli. Naposledy v Žiline ViOn, hoci tesne podľahol (0:1), hral dobre, pričom za stavu 0:0 zahodili penaltu. Určite nečaká nás ľahký súper,“ uviedol kapitán ružomberského mužstva Ján Maslo.

Pred týždňom vicemajster, po neduživej ofenzívnej činnosti doma iba remizoval s AS Trenčín 0:0, s čím nemohla byť spokojnosť. „Viac sa musíme dostávať do koncovky. Potrebujeme zase začať otvárať zápasy gólmi. Treba udržať doterajšiu morálku a pridať v súbojovosti,“ doplnil Maslo.

Pred koncom minulej sezóny na lavičke FC ViOn Ľuboša Benkovského nahradil bývalý kormidelník slovenskej reprezentácie Ján Kocian. V mužstve skončil dvojciferný počet hráčov. Na druhej strane prišli noví, vrátane dvoch Ružomberčanov Adama Brenkusa (na prestup) a Timoteja Múdreho (na hosťovanie).

Predovšetkým v domácom prostredí sa Zlaté Moravce snažia o nátlakový futbal. Všetci dobre vieme ako stoja v tabuľke, takže určite do zápasu dajú všetko. My by sme sa radi vrátili k nášmu atraktívnemu prejavu. Naposledy mužstvu chýbali góly, no ani vpredu sme neboli nebezpeční. Je pravda, že mali sme za sebou nahustený program, že stále nás kvári značná maródka, lenže na to sa nechcem vyhovárať. Aktuálny stav je taký, ako je. V posledných stretnutiach absentovala kvalita. Ide aj o odraz individuálnej výkonnosti hráčov. Nie všetci sa nachádzajú v ideálnom nastavení. Formu však neudržíte stále na rovnakej úrovni. No zároveň si treba uvedomiť, že naše mužstvo v lige ťahá šnúru šestnástich zápasov bez prehry,“ povedal pre náš portál šéf realizačného tímu MFK Ružomberok Peter Struhár. Tomu zajtra pre zranenia budú chýbať Samuel Šefčík, Marek Zsigmund, Martin Boďa, Kristóf Domonkos, Matej Kochan, Tomáš Bobček a Ivan Krajčírik. Otázny je štart Filipa Lichého.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 17 výhier, 13 remíz, 7 prehier, skóre 67:41.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia