Ružomberskí futbalisti cestujú k majstrovi

Ružomberskí futbalisti cestujú k majstrovi

RedakciaŠport20.4.2019

V nedeľu v 5. kole skupiny o 1. - 6. miesto nadstavbovej časti Fortuna ligy sa futbalisti MFK Ružomberok predstavia na novom Tehelnom poli proti Slovanu Bratislava, ktorý už si už uplynulú nedeľu s výrazným predstihom, po piatich rokoch, zabezpečil titul. Mužstvo trénera Martina Ševelu sa chystá vychutnať majstrovské oslavy, ktoré vypukli pod Dubňom, teraz pred svojimi fanúšikmi.

Tešíme sa na zápas, na krásny štadión a atmosféru. Je to pre nás futbalový sviatok a pre chlapcov odmena za ich prácu. Robili sme všetko preto, aby mužstvo bolo čo najlepšie pripravené a Slovan potrápilo. Niet žiadnych pochýb o tom, že ´belasí´ majú vynikajúci káder, so skvelými individualitami. Za to, čo predvádzajú celú sezónu, si majstrovský titul jednoznačne zaslúžili. Budem mať možnosť k nemu zagratulovať trénerovi Martinovi Ševelovi. My však necestujeme do Bratislavy oslavovať, ale s ambíciou predviesť kvalitný tímový výkon, hodný Ružomberka,“ vyhlásil pre náš portál kouč mužstva spod Čebraťa David Holoubek.

Slovanu stále svieti v kolónke prehier nula (na svojom konte má 22 výhier a 4 remízy), avšak aj kolektív z Liptova sa pýši zaujímavou šnúrou neporaziteľnosti, ktorú natiahol už na jedenásť zápasov. Za povšimnutie tiež stoja plné zásahy Holoubkovej družiny v posledných dvoch kolách, keď Liptáci vyhrali v Nitre nad Sereďou 1:0 a rovnakým výsledkom aj doma proti Michalovciam. „Som plný očakávania, všetko nasvedčuje tomu, že hľadisko bude vypredané. Bola by paráda, keby sme práve my pripravili majstrovi prvú trojbodovú stratu, no potešilo by aj posunutie našej šnúry bez prehry. Proti nám však bude stáť suverénny líder ligy,“ dal sa počuť len 18 – ročný pravý krídelník Ruže Matúš Kmeť.

Štvrtý Ružomberok na tretiu pohárovú priečku, ktorú okupuje Žilina, stráca štyri body a sedem na druhú Dunajskú Stredu. Stále však svieti aj nádej, že o „Európu“ sa môže hrať baráž, ktorá by sa týkala mužstiev od štvrtej po siedmu priečku. Podmienkou je, aby v prvej trojke zostala Žilina a zároveň získala Slovenský pohár, kde vo finále narazí na Spartak Trnava.

V aktuálnej sezóne MFK doma podľahol Slovanu 0:2 a v Bratislave, ešte na Pasienkoch len 1091 divákmi, remizoval 1:1, keď od 45. min. viedol gólom Qoseho a v 75. min. vyrovnával Holman.

Pre tresty z ružomberských hráčov nestojí nikto, určite nenastúpi maródujúci Twardzik a uvidí sa, či Holoubek dá šancu Kochanovi, ktorý po zranení tento týždeň už s mužstvom trénoval.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 16 výhier, 16 remíz, 40 prehier, skóre 60:83.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia