Ružomberskí futbalisti dali na lopatky Dinamo Moskva

Ružomberskí futbalisti dali na lopatky Dinamo Moskva

RedakciaŠport1.2.2022

Hoci ide len o prípravu, je to futbalová bomba. Zverenci trénera Petra Struhára dnes v tureckom Beleku zdolali momentálne druhý tím ruskej Premier League Dinamo Moskva, ktorý stráca len dva „bodíky“ na ptvý Zenit Petrohrad, 2:1.

Ružomberskí futbalisti na záver svojho tureckého sústredenia urobili menšiu dieru do sveta. „Určite to bol náš najlepší výkon v príprave, hoci vyskytli sa i veci, s ktorými som nebol úplne spokojný. Bolo tam niekoľko ľahkých strát lôpt. Na druhej strane si však treba uvedomiť, kto stál proti nám. Silný tím, vystuženými viacerými veľkými individualitami. Samozrejme, teší ma, že moje mužstvo neťahalo za kratší koniec povrazu, naopak, dovolím si povedať, že sme v tomto zápase mali navrch. Chalani veľmi dobre kombinovali, vytvorili si tiež sľubné strelecké príležitosti. Hrali aktívne, dobre napádali, čo súperovi robilo problémy. Netajím, chceli sme si tento zápas užiť, čo sa aj stalo,“ rozhovoril sa pre náš portál od brehu Čierneho mora očividne spokojný Struhár.

Skóre v 14. min. otvoril Dinamovec Tjukavin, v 25. min. Lichý vyrovnal a v 79. min. výsledok (2:1) spečatil Rymarenko. „Do úvodného gólu sme mali dve veľké šance. O vyrovnanie sa postaral Lichý, po našej vydarenej akcii po ľavej strane. Škoda, že potom Filip nepridal aj druhý gól, pričom mal na kopačke tutovku. Od stavu 1:1, sme boli na ihrisku dominantnejším mužstvom, chalani hru dostali kontrolou. A v závere to korunovali druhým gólom, keď Rymarenko sa ocitol zoči – voči brankárovi Dinama,“ doplnil Peter Struhár.

MFK Ružomberok – Dinamo Moskva 2:1 (1:1)

Góly: 25. Lichý, 79. Rymarenko - 14. Tjukavin.

MFK: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Madleňák – Lichý (77. Múdry), Kochan – Gerec (46. Rymarenko), Domonkos (46. Luterán), Regáli (87. Ďungel) – T. Bobček (67. Boďa).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia