Ružomberskí futbalisti na štartovnej čiare

Ružomberskí futbalisti na štartovnej čiare

RedakciaŠport23.7.2021

Bol asistentom trénera Ladislava Pecka pri druholigovom ružomberskom B mužstve, ako šéf „dospeláckej“ lavičky mal zatiaľ „len“ status treťoligového kouča, no ako mládežnícky tréner viedol v najvyššej súťaži „šestnástku“ spod Čebraťa. Zajtra (24. júla) proti Senici nový kormidelník Ruže Peter Struhár absolvuje svoj fortunaligový krst v role hlavného lodivoda.

Dúfam, že tento deň bude pre mňa sviatkom a takisto i pre chlapcov. Po prípravnom bloku sa všetci veľmi tešia na štart sezóny. Chceme urobiť všetko preto, aby sme vykročili správnou nohou,“ rozhovoril sa 37 – ročný Struhár, druhý najmladší tréner v slovenskej elitnej súťaži. „Spolu s kolegami trénermi sme sa bavili, že súčasná Senica je dosť tajomný klub. Počuť, že má problémy, no my sa zajtra v prvom rade musíme sústrediť na svoju hru. Chceli by sme sa prezentovať takým výkonom ako prvý polčas v poslednom prípravnom stretnutí proti Karvinej. Čiže hrať kolmo dopredu a vytvárať si šance. No byť úspešnejší v koncovke.“

Struhár často zdôrazňuje svojim zverencom význam a výhodu domáceho prostredia. „V minulosti ružomberský štadión bol preslávený tým, že hosťujúcim mužstvám sa tu hralo veľmi ťažko. Tlačím na chalanov, aby súperom ukázali, kto je tu pánom. Pred nami jediný cieľ, a to víťazstvo,“ pripojil bývalý prvoligový futbalista.

Útočník Martin Regáli prezradil aj svoje aktuálne poslanie na trávniku. „Mojou úlohou je napádať hráčov súpera pri rozohrávke, byť v neustálom pohybe a zabiehať za obranu súpera. Všetci chalani vedia, čo majú hrať. V prípravných stretnutiach to viac – menej fungovalo, no liga je liga.“

Prešovský rodák, ktorý pred pár dňami predĺžil s Ružomberkom kontrakt až do 31. decembra 2023, v uplynulom ročníku sa dostal na kótu jedenástich presných nástrelov, čo je jeho životné maximum. „Určite pekné by bolo hneď na začiatku sa chytiť gólom, ale najdôležitejšie je, sezónu odpáliť víťazstvo. Čo sa deje v senickej kuchyni nás nemusí zaujímať. Potrebujeme sa zaoberať len sami sebou a byť maximálne koncentrovaní,“ vyhlásil útočník MFK.

Domácim budú chýbať maródi T. Bobček a Šefčík, pričom otáznik visí nad Ďungelom.

V predchádzajúcom ligovom ročníku v základnej časti Ružomberok na Záhorí vyhral 2:1 a doma podľahol 2:3. V nadstavbe si tiež Ruža odviezla zo Senice tri body (1:0) a vo svojom hrade remizovala 1:1.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 13 výhier, 8 remíz, 13 prehier, skóre 49:44.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia