Ružomberskí futbalisti po covide do Nitry

Ružomberskí futbalisti po covide do Nitry

RedakciaŠport2.4.2021

V 3. kole nadstavbovej fortunaligovej „šestky“ o udržanie sa futbalisti MFK Ružomberok zajtra (3. apríla) čaká duel v Nitre, ktorý má výkop o 17. hod.

Pod Zoborom počas zimnej prestávky bolo poriadne rušno, čo sa nezaobišlo ani bez viacerých hráčskych rozlúčok. Napínavé „divadlo“ v klube pokračuje i naďalej. Po poslednom kole, pred reprezentačnou prestávkou, Nitrania doma podľahli Pohroniu 2:3 a vedenie odvolalo trénera Petra Léranta. Mužstvo prevzal Michal Ščasný, ktorý s FC otvoril zimnú prípravu, avšak na svojej stoličke vydržal iba sedemnásť dní.

Nechápem, čo sa deje v Nitre, vôbec tomu nerozumiem. Ťažko je sa vyznať. V kádri však majú päť-šesť veľmi kvalitných futbalistov, ktorí obliekali tamojší dres aj v predchádzajúcej sezóne. Opomenúť však nemožno ani bývalého reprezentanta, nášho odchovanca a kamaráta Erika Jendriška. Len mimochodom, už v treťom zápase v rade nastúpime proti súperovi, ktorý po predchádzajúcom kole vymenil trénera. Takže človek nevie, čo môže po takejto rošáde čakať,“ uviedol na nitriansku adresu ružomberský kouč Ján Haspra.

Vo vzácnej vyrovnanej skupine o 7. - 12. miesto je Ružomberok druhý (26 bodov) a Nitra jedenásta (23 bodov). „Každý z desiatich zápasov v druhej ´šestke´ je mimoriadne dôležitý. To platí aj o najbližšom,“ zdôraznil Haspra, ktorý veru nie je v jednoduchej situácii. Covidová „návšteva“ výrazne poznačila tréningový proces a svojim spôsobom záhadou zostáva aj aktuálny zdravotný stav a forma hráčov, čo sa po pozitívnom teste, postupne vracali na štadión. „Nie ktorí chlapci pribudli v utorok, daktorí až vo štvrtok. Ako to všetko vypáli, sám neviem. Takú ťažkú hlavu, aj čo sa týka zostavy, ako teraz, som ešte nikdy pred zápasom nemal. Neviem presne, kto ako na tom je. Dáko to však musíme dať dokopy,“ dodal ružomberský tréner.

Futbalisti spod Čebraťa pred dvomi týždňami (konečne) presekli negatívnu sériu ôsmich stretnutí bez víťazstva, keď zdolali Michalovce 2:0. „Verím, že nadviažeme na posledný výsledok. Chceme dokázať, že tri body nás nakopli. Do Nitry treba ísť nastavení na víťazstvo. Vieme, že v FC sú problémy, ale my sa musíme pozerať len sami na seba. Veď nás čaká ďalší šesťbodový zápas,“ vravel ružomberský stredopoliar Timotej Múdry, ktorý sa takisto dotkol korony v klube: „Dostali sme sa do nepríjemnej situácie. Je v tom však aj malé pozitívum, že pandémia zaúradovala počas asociačnej prestávky. Napriek tomu som presvedčený, že stretnutie zvládneme.“

Hosťom budú chýbať T. Bobček (zranenie), Zsigmund, Kojnok (päť žltých kariet) a Rakyta (choroba).

V základnej časti Ružomberok remizoval v Nitre 1:1 a doma zvíťazil 3:0.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 19 výhier, 13 remíz, 10 prehier, skóre 58:44.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia