Ružomberskí futbalisti privítajú Žilinu až 4. mája

Ružomberskí futbalisti privítajú Žilinu až 4. mája

RedakciaŠport28.4.2022

Zajtra (29. apríla) nebudú diváci merať cestu na ružomberský štadión. Únia ligových klubov stretnutie 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy, skupiny o titul MFK Ružomberok – MŠK Žilina odložila na stredu 4. mája, s výkopom o 17. hod.

Popri viacerých „maródkach“, výrazne ružomberský hráčsky káder ešte zoštíhlil koronavírus. „Blíži sa koniec sezóny, pribúdajú zranenia, žiaľ, na dlhšie nám vypadol Martin Boďa, ktorý včera podstúpil plastiku predného krížneho väzu v kolene. A do toho všetkého kabínu ešte zasiahol aj covid,“ vysvetľoval tréner mužstva Peter Struhár.

Keďže MFK by nemal dostatočný počet hráčov na odohranie zápasu, došlo k jeho posunu o päť dní. „Preloženie stretnutia bolo jediným riešením. Bol však priestor, aby sa hralo ešte neskôr. Predovšetkým so zreteľom na zdravie chlapcov. Nebude to jednoduché, hneď po prekonaní korony vybehnúť na ligový duel. Kompetentní aktuálny stav mali lepšie zvážiť. Dúfam, že nevzniknú chlapcom dáke zdravotné komplikácie. V každom prípade sme v zložitej situácii pred súbojom so Žilinou,“ pokračoval kouč Liptákov.

Mužstvo spod Dubňa je šieste, kým Ruža bojuje o status vicemajstra. „S touto nepríjemnosťou nikto nemohol rátať. Už dosť nás kvárili hráčske výpadky kvôli maródkam. Nič iné nám nezostáva, len sa zomknúť, dať sily dokopy a zabojovať o druhú miesto. Je to ohromná výzva,“ vravel ďalej Struhár.

Druhý Ružomberok a tretia Trnava majú zhodne po 54 bodov. MFK čaká doma spomínaný duel so Žilinou, potom vycestujú do Dunajskej Stredy a na záver pod Čebraťom privítajú Sereď. Spartak hrá v nedeľu (1. mája) na Slovane, ďalej v Žiline a v poslednom kole na vlastnom štadióne hostí Dunajskú Stredu. „Áno, vyžrebovanie máme lepšie i plusovú bilanciu zo vzájomných stretnutí proti Trnave. Všetko je v našich rukách. Musíme to však výsledkami potvrdiť,“ dodal Struhár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia