Ružomberskí futbalisti sa ďalej na jar budú hotovať v krajine orientu

Ružomberskí futbalisti sa ďalej na jar budú hotovať v krajine orientu

RedakciaŠport25.1.2020

Dnes (25. januára) o šiestej ráno nasadla výprava futbalistov MFK Ružomberok do autobusu, aby odcestovala do Viedne, odtiaľ vo vzduchu nabrala kurz turecká Antalya a napokon sa presunula do dejiska svojho herného sústredenia v Side.

Všetci sa na tento pobyt veľmi tešíme, čakajú nás špičkové podmienky – dobré počasie a výborné prírodné trávniky. Veď Turecko je pre celú Európu rajom na zemi. Očakávam, že počas sústredenia sa chlapcom do krvi dostanú naše herné návyky a tiež doladíme spoluprácu medzi jednotlivými formáciami. Herný prejav chceme dotiahnuť na úroveň, s ktorou by sa mužstvo malo prezentovať v jarnej časti. Veď po návrate domov, ktorý je naplánovaný na 2. februára, už hráčov čaká len generálka vo Viedni s Austriou a po nej verím, že ľavou nohou dupneme do druhej časti majstrovskej sezóny,“ rozprával pred odchodom kouč momentálne štvrtého tímu Fortuna ligy Ján Haspra.

Okrem tréningov Ružu pri Stredozemnom mori čakajú aj tri zápasové previerky. „Hneď na druhý deň po príchode, čiže v nedeľu hráme proti Partizánu Belehrad. Je to atraktívny a silný súper, no práve ťažké duely chlapcov môžu posúvať ďalej. Vo štvrtok 30. januára sa stretneme s rakúskym druholigovým tímom SC Rheindorf Altach a na deväťdesiatdeväť percent máme potvrdený zápas s Krakoviou Krakov deň pred odletom domov,“ priblížil Haspra prípravné próby.

Do krajiny polmesiaca sa vydalo 22 mužov do poľa a traja brankári. „Doma zostali hráči, čo sa dávajú zdravotne dokopy. Michal Jonec a Martin Regáli, ktorých trápi jemný zápal achiloviek. Tomáš Bobček po atroskopii kolena ešte potrebuje nejakých desať dní aby mohol absolvovať plnú záťaž a Matej Kochan, ktorý má za sebou plastiku predného krížneho kolenného väzu, zatiaľ individuálne trénuje,“ podal nám vysvetlenie Ján Haspra.

Odišli na sústredenie: Matúš Macík, Ivan Krajčírik, Tomáš Frühwald - Miroslav Almaský, Adam Brenkus, Matej Čurma, Matúš Kmeť, Štefan Gerec, Viktor Jedinák, Mário Almaský, Ondřej Novotný, Mário Mrva, Tihomir Kostadinov, Alex Holub, Rastislav Kružliak, Timotej Múdry, Marek Bobček, Ján Maslo, Alexander Mojžiš, Lukáš Kojnok, Jakub Kudlička, Dalibor Takáč, Ladislav Almási, Filip Twardzik, Marek Zsigmund.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia