Ružomberskí futbalisti sa rozbehli v ústrety jarnej časti

Ružomberskí futbalisti sa rozbehli v ústrety jarnej časti

RedakciaŠport5.1.2023

Dnes (5. januára) začal prípravu na jarnú časť sezóny 2022/2023 aj piaty tím aktuálnej fortunaligovej tabuľky MFK Ružomberok.

Veľmi sme želám, aby mužstvo dobre vstúpilo do nového roka a zvládlo posledné štyri zápasy základnej časti, a tým si ´zariadilo´ pre nadstavbu hornú šestku. Najprv bude príprava prebiehať v domácich podmienkach a potom pôjdeme na krátke štvordňové sústredenie do maďarského Gyirmótu, kde odohráme i dve stretnutia. Príležitosť dostanú tiež mladí hráči, ktorí budú mať dostatok času, aby preukázali, že aj s nimi treba rátať,“ vravel hlavný kouč futbalistov spod Čebraťa Peter Struhár.

Novicmi v kabíne boli akurát chlapci z vlastného prvoligového dorastu, ktorému v „polčasovej“ tabuľke v kategórii U 19, patrí druhá priečka. Z jesenného kádra chýbali Martin Regáli, ktorý, ako je známe, sa upísal belgického KV Kortrijk, Adam Morong (prestup do Skalice), Filip Lichý (skončenie hosťovania) a kvôli chorobe brankárska jednotka Ruže Ivan Krajčírik.

Ako mužstvu bude chýbať Regáli, ukáže sa až na jar. V každom prípade tohto hráča bude veľmi ťažké nahradiť. Maťo počas predchádzajúcich dvoch sezón podával výborné výkony. Netajím, čakal som, že k tomuto môže dôjsť, aj som to hráčovi prial. Je to veľký profesionál, ktorý makal na sebe a už má aj trochu vyšší vek. Svojou výkonnosťou si určite zahraničný angažmán zaslúžil a dúfam, že sa mu v Belgicku bude dariť,“ vysvetľoval P. Struhár.

V jeseni úradujúceho vicemajstra dosť paralyzovali vážne zdravotné problémy, no postupne aj dlhodobejšími maródi by sa mali vracať. „Našu jesennú časť výrazne ovplyvnila veľká maródka. Absenciami Mateja Kochana, Kristofa Domonkosa a Martina Boďu, nám ´odišlo´ veľmi veľa gólov. Prví dvaja tvorili výstavbu útoku a Martin zase naše akcie zakončoval. Boďa i s ďalším dlhodobým maródom Samuelom Šefčíkom sa už dnes zapojili do tréningu, Domonkos by ich mal nasledovať do nejakých siedmich-desiatich dní a Kochan ku koncu mesiaca,“ doplnil P. Struhár.

Boli na úvodnom tréningu: Dominik Ťapaj, Tomáš Frühwald - Alexander Mojžiš, Ján Maslo, Mário Mrva, Matej Madleňák, Lukáš Fabiš, Matúš Krištof, Alexander Selecký, Matúš Malý – Oliver Luterán, Jakub Rakyta, Kristof Domonkos, Samuel Šefčík, Matej Kochan Adrián Macejko, Adam Tučný, Ganriel Halabrín, Marek Zsigmund, Matej Matúš, Martin Chrien, Viktor Úradník, Kevin Švehla, Tobias Bujňaček – Tomáš Bobček, Štefan Gerec, Martin Boďa, Marko Kelemen.

Program prípravných stretnutí: 14. januára 2023 o 13:00 hod.: MFK Ružomberok – MŠK Považská Bystrica, 17. januára: FC ZTE Zalaegerszeg (Poľ.) - Ružomberok, 21. januára o 13:00 hod.: Haladás Szombathelyi Haladás (Maď.) – Ružomberok, 28. januára: Zaglebie Sosnowiec (Maď.) – MFK Ružomberok, 4. februára: o 14:00 hod.: Ružomberok - Puszcza Niepolomice (Poľ.).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia