Ružomberskí futbalisti v piatok s gurážou odcestovali na Zemplín

Ružomberskí futbalisti v piatok s gurážou odcestovali na Zemplín

RedakciaŠport27.9.2019

V sobotu (28. septembra) v 10. kole našej najvyššej futbalovej súťaže o 19:00 hod. MFK Ružomberok nastúpi v Zlatých Moravciach. Pôjde o súboj siedmeho a deviateho tímu aktuálnej tabuľky. Mužstvo Zemplína si výrazne pomohlo v predchádzajúcich dvoch dueloch, v ktorých „vykopalo“ šesť bodov, keď najprv doma zdolalo Trenčín 2:0 a uplynulú sobotu naplno zabodovalo v Nitre – 2:0.

Ružomberok po šnúre, ktorá pozostávala zo štyroch prehier, z toho troch vo vlastnom „hrade“ a troch remíz, (konečne) zabral v Dunajskej Strede, tu oskalpoval vicemajstra. „Veru, ďalšie víťazstvo by nám veľmi pomohlo, aj pohľad ružomberského fanúšika na tabuľku by bol veselší. Aby to vyšlo, potrebujeme zopakovať Dunajskú Stredu, to znamená pristúpiť k zápasu s rovnakým entuziazmom a opäť s pevným putom medzi hráčmi na ihrisku. K tomu pridať kvalitu a nejaký ´gólik´. To sú predpoklady, aby sme stretnutie zvládli k spokojnosti,“ povedal pre náš portál kouč mužstva spod Čebraťa Ján Haspra.

Proti DAC – u Haspra spolu so svojim asistentom Marekom Saparom ušili excelentnú taktiku. „Na každého súpera sa snažíme špeciálne pripraviť. Na Michalovce a tímy podobného rangu sa ťažšie niečo vymýšľa ako na Dunajskú Stredu. Je tam značný pohyb hráčov, stále sa mení zostava. Dúfam, že znovu sa nám podarí namiešať takú taktiku, ktorá prinesie úspech,“ pripojil lodivod MFK.

Brankár Ivan Krajčírik, ktorý stál medzi ružomberskými žrďami zatiaľ vo všetkých „majstrákoch“, by rád k doterajším dvom nulám vzadu (doma proti Nitre a naposledy s DAC – om) pridal aj tretiu. „Samozrejme, bolo by super neinkasovať. Verím, že ako mužstvo nadviažeme na naše vystúpenie spred týždňa a nepokazíme si atmosféru v kabíne, ktorá sa výrazne zlepšila a uvoľnila. Chce to opäť tímový výkon a maximálnu bojovnosť. Michalovce sú ďalším tímom, proti ktorému som ešte nechytal. Beriem ich ako mužstvo s dobrým stredom poľa i útokom,“ uviedol gólman MFK.

V uplynulej sezóne vo vzájomných dueloch v základnej časti sa zrodili remízy (2:2 na východe a 0:0 v Liptove), v nadstavbe Ružomberok dvakrát vyhral – 1:0 (doma) a 3:0 (vonku). Za povšimnutie stojí, že Michalovce stále čakajú na prvý trojbodový zásah proti Ruži.

Na Zemplín s mužstvom pocestuje aj Matúš Macík, ktorý ešte v tejto sezóne nechytal, ani nebol na zápasovej súpiske, no po zranení členka sa už cíti fit a je v plnej tréningovej záťaži.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 7 výhier, 6 remíz, 0 prehier, skóre 26:11.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia