Ružomberskí futbalisti zajtra v Senici

Ružomberskí futbalisti zajtra v Senici

RedakciaŠport22.10.2021

Futbalisti MFK Ružomberok zajtra (23. októbra) vstúpia do druhej polovice základnej časti Fortuna ligy v Senici. Stretnutie má výkop o 18. hod.

Záhoráci v predchádzajúcej sezóne ratovali svoje miesto medzi elitou v baráži proti druholigovej Dukle Banská Bystrica. Potom v v klube došlo k výraznej obmene kádra, keď kolónka odchody bola poriadne nabitá. V aktuálnom súťažnom ročníku si FK Senica vedie azda až nad očakávanie. Po jedenástich kolách zverencom českého kouča Pavla Šustera patrí ôsma priečka so štrnástimi bodmi, keď poltucet z nich mužstvo vykopalo na ihriskách súperov. Z toho jeden i pod Čebraťom (0:0) v prvom meraní síl s Liptákmi, v otváracom kole novej sezóny.

Je to veľmi zvláštne mužstvo. Pred začiatkom súťaže to s ním vyzeralo všelijako. Asi málokto čakal, že takto bude zbierať body. Seničania majú svojom strede momentálne najlepšieho strelca Fortuna ligy, sedemgólového Sukisu. Predovšetkým na neho si musíme dať pozor,“ rozhovoril sa stredopoliar Matej Madleňák, ktorý v je už dlhodobo výraznou persónou Ruže.

Vďaka trom víťazstvám za sebou sa Ružomberok vyšplhal až na 3. miesto v 12 – člennom pelotóne. Tento „flek“ si udržal aj po poslednej remíze v Pohroním (2:2) v Žiari nad Hronom. „Dobre pracujeme na tréningu, ideme podľa plánu, ktorý sme si vytýčili hneď na začiatku. To sa premieta tiež do výsledkov. Keď sa darí jednotlivcom, profituje z toho celý tím,“ dodal Madleňák.

Pri Hrone MFK zišiel z parádnej trojbodovej cesty, no rád by sa na ňu zajtra vrátil. „Samozrejme, chceme urobiť všetko pre oprášenie víťaznej vlny. Náš posledný výkon bol veľmi kvalitný, len škoda nepremenených šancí. Aj v Senici sa chceme prezentovať kvalitným futbalom,“ vyhlásil ružomberský tréner Peter Struhár. „Je to súper, ktorý hrá kompaktne a organizovane vzadu. Nuž a vpred sa spolieha na nebezpečného futbalistu z Konga Elvisa Sukisu.“

Šéfa lavičky MFK sme sa tiež spýtali, či hodlá domácich aj niečím prekvapiť. „Dačo sme skúšali, čím by chlapci mohli Senicu zaskočiť. Sám som zvedavý, ako nám to bude vychádzať. Čo sa týka herných systémov, chceme byť určite variabilnejší,“ uviedol Peter Struhár, ktorému okrem dlhodobého maróda Šefčíka, budú chýbať aj záložníci Brenkus a Zsigmund.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 13 výhier, 9 remíz, 13 prehier, skóre 49:44.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia