Ružomberskí hokejisti už druhý týždeň korčuľujú

Ružomberskí hokejisti už druhý týždeň korčuľujú

RedakciaŠport11.8.2021

Tento týždeň na našom ´zimáku´ beží letný kemp najmladších adeptov, od piatakov dole. Ide o tridsať päť ´decák´, ktoré nám rodičia odovzdajú ráno a až večer odchádzajú domov. Tento pobyt i s mimo hokejovým programom majú na starosti Patrik Oravec a Lukáš Kolovič za pomoci ďalších trénerov,“ informoval nás na úvod manažér Mestského hokejového klubu Ružomberok Peter Matejka.

Aréna Stana Mikitu je od 2. augusta opäť v plnej permanencii. „Je to radosť, že sme zase na domácom ľade. V júni a v júli chodila každá kategória jeden deň do týždňa korčuľovať do Liptovského Mikuláša. Aj keď niektorí chlapci sú ešte s rodičmi na dovolenkách, do tréningového procesu je momentálne zapojených cez sto mládežníkov. Naďalej sa chalani pripravujú i vonku, na suchu, pričom využívame dobré podmienky, pokračoval Matejka.

Do súťaží ružomberský klub prihlásil dorastencov, ôsmakov, siedmakov, piatakov, štvrtákov a tretiakov. „Družstvo dorastu už má za sebou aj prvý prípravný zápas, keď vyhralo v Martine 2:0. V nedeľu idú dorastenci na mini turnaj do Brezna, tu si okrem domáceho tímu ešte zmerajú sily s Dolným Kubínom. Ten istý deň úvodné prípravné stretnutia čakajú družstvá starších žiakov – ôsmakov a siedmakov na vlastnom ľade proti Humennému. Hoci sme zvykli v lete poriadať aj domáci turnaj, teraz sme od jeho organizovania opustili so zreteľom na nemalé riziká, vrátane ubytovania a spoločného stravovania,“ dodal Peter Matejka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia