Ružomberskí lyžiari si pochvaľujú podmienky na Malinom Brde

Ružomberskí lyžiari si pochvaľujú podmienky na Malinom Brde

RedakciaŠport16.1.2019

„S podmienkami na domácom kopci musíme byť maximálne spokojní, sú takmer ideálne. Napadlo dosť nového snehu, ešte mu trochu chýba previazanosť, ale to je iba otázka krátkeho časového úseku. Potom to bude naozaj super podložka. Táto sezóna nás všetkých veľmi milo prekvapila. Zažil som už kde – čo, no teraz prišiel doslova dar z neba. Nehovoriac už o tom, že naše stredisko máme takmer v meste, žiadne časové straty, čo nám okolité kluby môžu iba závidieť,“ pochvaľuje si tréningový proces mladej zjazdárskej ekipy na Málinom Brde šéftréner Lyžiarskeho klubu (LK) Ružomberok, Ján Grib.

V týchto dňoch sa jeho pretekárska partia buď ráno, už pred siedmou hodinou, alebo poobede vyváža kabinkovou lanovkou na Malino Brdo, aby medzi slalomovými bránkami skvalitňovala aktuálnu výkonnosť. „Keď ideme ráno, do deviatej sa maximálne snažíme využiť kopec, potom už balíme tyče, lebo prichádza verejnosť. Decká sa tiež náhlia do školy, aby stihli byť vo svojich laviciach do veľkej prestávky. Na snehu sme päťkrát v týždni, plus jeden tréning je kondičný,“ povedal Grib, ktorého pravou rukou na svahu je kolega Dávid Šooš.

Ružomberskí lyžiari už majú za sebou aj úvodné štarty v Slovenskom pohári. „V Zuberci na prvých pohárových pretekoch starší žiak Adrián Petruf skončil siedmy v slalome i v obrovskom slalome a Adam Mrva v obráku bol desiaty v kategórii mladších žiakov. Z predžiakov, ktorí absolvovali dve kolá Slovenského pohára v Jasnej, by som pochválil z chlapcov Štefana Sorentíniho a z dievčat Tamaru Letkovú,“ hodnotil šéftréner.

Momentálne nahustený Slovenský pohár, neskôr aj pár štartov v Pohári Liptova a cez jarné prázdniny týždňový kemp na Malinom Brde, taký je najbližší program mladých adeptov slalomových bránok LK Ružomberok. „Počas sústredenie hotel Malina plne obsadíme. Bude tam štyridsať detí plus tréneri, samozrejme, že sme veľmi vďační, že takýto pobyt môžeme zrealizovať,“ podotkol Grib.

Ružomberský klub, ktorý, len mimochodom, kontinuálne ťahá už 66. rok, svoju bohatú a pestrú činnosť môže vyvíjať hlavne vďaka výdatnej pomoci akciovej spoločnosti Mondi SCP a firmy Eco-Investment. To sú základné piliere, na ktorých stojí zjazdové lyžovanie v centre dolného Liptova.

Aj vďaka tejto podpore tamojší lyžiari opäť zanechajú tiež významnú brázdu na organizátorskom poli. Na 23. a 24. februára hotujú z poverenia Slovenskej lyžiarskej asociácie majstrovstvá republiky v žiackych kategóriách, 9. marca sa uskutoční 24. ročník Ružomberského medvedíka predžiakov a v pláne je i tradičný Maestro Cup pre zamestnancov ružomberského papierenského gigantu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia