Ružomberskí plavci sa ešte vody nedočkali

Ružomberskí plavci sa ešte vody nedočkali

RedakciaŠport21.5.2020

Áno, od stredy sme už mohli byť v bazéne, ale zatiaľ zostávame na suchu. Po správe o uvoľnení opatrení, bol by som aj zavýskal od radosti, no hneď som si uvedomil, že nebude len tak jednoduché vrátiť sa do vody,“ rozhovoril sa tréner Plaveckého oddielu Ružomberok Marek Langšádl.

Od ťahúňa klubu sme sa dozvedeli, že mestská krytá plaváreň nie je zatiaľ pripravená na spustenie prevádzky. „Stále sa tam dokončujú nejaké údržbárske práce, v bazéne je zatiaľ stará voda. Pre spoločnosť CZT tiež ide ekonomickú otázku. Počul som, že sa chce čakať, kým vláda otvorí plavárne aj pre verejnosť, nielen pre športové kluby. Zatvorené zostávajú tiež bazény v Liptovskom Mikuláši a v Dolnom Kubíne, takže oddiel sa momentálne nemôže vrátiť do bežného tréningového procesu,“ pokračoval Langšádl.

Výluka plaveckého oddielu i športového klubu Neptún Ružomberok pokračuje. Langšádl, hoci je trochu bezradný, hľadá alternatívne riešenia. „Vo Svite je veľmi pekný bazén s čírou vodou. Možno, keby sa pár klubov dalo dokopy, dalo by sa zatiaľ tam reštartovať prípravu. Ale uvidíme, či to vyjde,“ doplnil tréner ružomberských plavcov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia