Ružomberskí starší dorastenci vyprášili svojich rovesníkov zo Žitného ostrova 5:1

Ružomberskí starší dorastenci "vyprášili" svojich rovesníkov zo Žitného ostrova 5:1

RedakciaŠport23.11.2022

Krásny výsledok! „Devätnástka“ MFK Ružomberok dnes v dohrávanom stretnutí 13. kola I. ligy zdolala Dunajskú Stredu 5:1. Bol to len druhý trojbodový zásah starších dorastencov spod Čebraťa na domácej (pôde (predtým s Trenčínom 1:0). Paradoxne vonku chalani zo siedmich zápasov šesť vyhrali a jeden remizovali.

„Konečne sme zase vyhrali na vlastnom ihrisku. Je to veľmi príjemný pocit,“ vyhlásil tréner ružomberskej omladiny Ondrej Vilner. „Chalani aj po hernej stránke stretnutie výborne zvládli. Za povšimnutie stoja tiež individuálne výkony. Ťažko povedať, že by niektorý hráč zahral slabšie. Dunajská Streda, ktorá sa právom pýši jednou z najlepšie vybavených futbalových akadémií na Slovensku, skórovala až v závere, za stavu 4:0, viac – menej z ničoho, keď sme na chvíľku stratili koncentráciu. Inak sa do ničoho vážnejšie nedostala. Takto sme DAC – u prestrihli sériu šiestich kôl bez prehry.“

Hetrikom sa dnes blysol Viktor Úradník. „Je to nielen pre nás, ale i pre celý klub veľmi zaujímavý hráč. Vedie aj tabuľku strelcov s trinástimi gólmi. Len v sobotu sa vrátil z Estónska, kde za slovenskú reprezentáciu do 19 rokov, odohral oba zápasy,“ pripojil O. Vilner.

Po 13. kole je Ružomberok na čele prvoligovej tabuľky, keď má o bod viac než druhý Trenčín, ktorý však odohral o jeden zápas menej.

MFK Ružomberok - FK DAC 1904 Dunajská Streda 5:1 (2:0)
Góly: 25. Mihályi, 42., 56. a 80. Úradník, 89. Matej - 88. Raška.

MFK: Ťapaj - Krištof, Hazucha, Mihályi (74. Mizerák), Matej, Švehla (74. Hrobák), Úradník (80. Košút), Szijjártó (80. Brnča), Filipiak, Bujňaček (84. Dujava), Marek.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia