Ružomberskí stolní tenisti na vedúce duo nestačili

Ružomberskí stolní tenisti na vedúce duo nestačili

RedakciaŠport13.1.2019

Stolní tenisti ŠKST Ružomberok v úvodnom dvojkole mužskej extraligy v skupine o 1. - 6. miesto dostali viac – menej očakávanú, ale i tak pálivú facku vo Vydranoch, u úradujúceho republikového šampióna a lídra súťaže – 0:6. Na druhý deň družstvo spod Čebraťa podľahlo za stolmi druhého tímu aktuálnej tabuľky, Malackám 2:6.

Vo Vydranoch to bol raketový proces, akurát môj zápas proti trinástemu rebríčkovému hráčovi Štefanovi Pekovi sa natiahol na päť setov. Išlo o náš jediný záblesk. Za 1:10 hod. bolo po všetkom, takú rýchlovku som ešte nezažil. Treba však priznať, že Vydrany disponujú obrovskou silou,“ rozprával 20 – ročný člen ŠKST Ružomberok Andrej Kaššay, ktorý je aktuálne slovenskou dvadsaťsedmičkou. Len mimochodom, obhajca titulu nastúpil s dvomi hráčmi prvej desiatky – Samuelom Novotom a Zoltánom Lelkešom.

Malackám práve Kaššay zobral dve dvojhry, keď zdolal niekdajšiu slovenskú pingpongovú ikonu Jaromíra Truksu 3:0 a Branislava Kalužného 3:1. „Mohli sme ešte nejaký bodík pridať, Michal Hodor poriadne v piatich setoch potrápil Kalužného a Michal Mikušiak zase sympaticky vzdoroval Truksovi. Určite inak by konečný výsledok vyzeral, ak by sme boli kompletní,“ pokračoval Kaššay. Z rôznych dôvodov ŠKST chýbali hrajúci tréner Dalibor Jahoda a Martin Truska.

V oboch zápasoch boli jasnými favoritmi naši súperi. Teraz prídu na rad tri mimoriadne dôležité stretnutia – s Rybníkom, v Čadci a doma s Vranovom nad Topľou. To by mali byť otvorené partie, v ktorých sa chceme pobiť o prvú štvorku,“ uzavrel gurážne Kaššay.

Extraligové výsledky: SK Vydrany – ŠKST Ružomberok 6:0, MSK Malacky – Ružomberok 6:2, Kaššay.

x

Na turnaji Slovenského pohára mládeže v kategórii najmladších žiakov vo Zvolene (66 účastníkov) veľmi pekný úspech dosiahol hráč ŠKST Ružomberok Jakub Holubčík, ktorý skončil štvrtý.

Z výsledkov – semifinále: Flóro (ŠK Prievidza) – Holubčík (ŠKST Ružomberok) 3:2, o 3. miesto: Lesňák (Stolnotenisové centrum Bratislava) – Holubčík 3:2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia